Diyet Listeleri

Akupunktur Diyeti İle Kilo Verme

26 Ekim 2014

AKUPUNKTUR DİYETİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Akupunkturun yapılış amacı, alışkanlıkları denetlemektir. Uyku, kötü alışkanlıklar, beslenme gibi alışkanlıkları denetlemede etkili olmaktadır. Akupunktur, vücudun belli noktalarına iğneler batırarak uyarır ve denetlemeyi sağlar. Diyet programı uygulanırken akupunkturun yapılması, tatlı krizlerini engellemeye ve iştahın kapanmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır.  Akupunktur, en çok kulağa uygulanmaktadır. Bunun nedeni de en hassas bölgenin kulak olmasıdır. İştahı kapatacak önemli noktalar öğrenilerek ve bu iğneler temin edilerek diyet esnasında uygulanabilir ve kilo vermeyi daha da hızlandırabilir. Akupunktur diyeti ile ilgili merak ettikleri olanlar özellikle internet sayfalarından yorum ve eleştiriler okuyarak öğrenebilirler. Ayrıca akupunkturun nasıl yapılacağını videolardan izleyerek de öğrenmeleri mümkün olmaktadır. Bu aşamadan sonra yapılacak tek şey ise akupunktur iğnelerini temin etmek ve uygun bir diyet programıyla birlikte uygulamaya başlamaktır.

Akupunktur diyeti ile birlikte iştah düzelmekte ve yeme isteğine karşı konabilmektedir. Böylece diyet daha kolay uygulanabilmekte ve zorluk çekilmemektedir. Akupunktur uygulanırken ENDORFİN hormonu artmaktadır. Bu hormon mutluluk hissi sağlamaktadır ve bu da zayıflamak isteyen insanlara çok yardımcı olmaktadır. Sürekli olarak yemek yeme isteği ve mutluluk duygusu yer değiştirince de diyet yapan kişi huzursuzluk hissetmemektedir. Bunun sonucunda da diyet sonuna kadar sürdürülerek zayıflamak mümkün olur.

  Akupunktur diyetinin nasıl uygulanacağını merak edenler de basit birkaç noktayı öğrenmelidirler. Akupunktur için kulağı seçmeli ve hangi noktanın hangi organı denetlediğini öğrenerek, uygun bölgeye iğne, diyet süresince düzenli olarak uygulanmalıdırlar. Böylece hem gereksiz bir uygulama yapmamış olurlar hem de büyük yarar görürler. Akupunktur insanlara bir rahatlık ve huzur sağladığı için diyetin neden olduğu gerginlik ve açlık hissi yok olmaktadır. bu da insanların sıkıntı çekmeden zayıflayarak, fit olmalarını ve form kazanmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle kilo vermekte zorlananlar bu formülü mutlaka denemelidir.

diyet-zayiflama-kiloverme9

Bir önceki yazımız olan Banu Kazanç Diyet Listesi başlıklı makalemizde banu kazanç, banu kazanç diyet ve banu kazanç diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun