Diyet Listeleri

Akıllı Telefon Kullanarak Zayıflama

30 Ekim 2014

Leeds Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefon kullanarak yapılan diyet programları hiç telefon kullanmadan yapılan programlara göre daha başarılı olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise yapılan diyetin planlı ve programlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Günümüzün teknolojisi artık bir çok şeye yardımcı olmakta. Gün içinde elimizden hiç düşürmediğimiz telefonlar neredeyse artık bir yaşam gereği haline geldi. Bu kadar hayatımızda olan bu cihazlardan acaba diyet konusunda faydalanamaz mıyız ? Bugün telefonların büyük bir çoğunluğunda Android ya da IOS işletim sistemleri yer almaktadır. Bu işletim sistemlerinin de içlerinde yer alan mağazalarda bir çok uygulama vardır. Örneğin bir koşuya çıktığınız da ne kadar koştuğunuzu kendi başınıza tespit etmeniz neredeyse imkansızdır. Ancak telefonlarınızın GPS fonksiyonunu kullanarak Cm sine kadar yürüdüğünüz km hesaplayabilirsiniz.

Yine bazı telefonlarda bulunan kalp ve nabız atış hızını ölçen sensörler sayesinde sağlıklı bir şekilde spor yapma imkanı bulabilirsiniz.

Ayrıca telefonlarınızın içindeki mağazalardan indireceğiniz bir takım ücretsiz uygulamalar ile hangi saatte ne yemeniz gerektiği size uyarı ile bildirilmekte böylece öğün kaçırmadığınız gibi daha sağlıklı beslenme yapabilirsiniz.

Yine bir takım uygulamalar ile değişik ve çeşitli diyet uygulamalarını inceleyip size en uygun diyeti seçme ve uygulama şansınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Ekmek Çeşitleri ve Kalori Değerleri – Ekmek Kilo Aldırır mı? başlıklı makalemizde ekmek kalori, ekmek kalori 100 gr ve ekmek kalori cetveli hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun