Diyet Listeleri

Ekmek Çeşitleri ve Kalori Değerleri – Ekmek Kilo Aldırır mı?

30 Ekim 2014

İnsan bünyesinin kilo almasının en büyük sebeplerinin başında ekmek gelmektedir. Toplum olarak yemeklerden eksik etmediğimiz ekmek bizi aslında kilo anlamında tehtit ediyor. Ancak maalesef ki bir çok kişi ekmek yemeden doyamıyor. Bundan dolayıda sırf ekmek eksikliğinden dolayı diyet yapamaz hale geliyoruz. Aslında diyet yaparken ekmek tüketebilirsiniz ancak doğru ekmeği seçmeniz gerekmektedir. Çünkü her ekmek kilo aldırmaz. Ancak şu an bir fırına gitseniz aldığınız ekmek size kilo aldırır. Aslında piyasa da 20 den fazla çeşit ekmek türü bulunmaktadır. Ancak bunları bulmak oldukça zordur.

Ekmek Çeşitleri

1- KETEN TOHUMLU EKMEK

Manganez, potasyum ve selenyum bakımından içerikli bir ekmek türüdür. Yüksek oradan lif içerir ve böylece diyet yapanlar için oldukça etkilidir.

2- ÇAVDAR EKMEĞİ

Oldukça yararlı bir ekmektir. Kilo aldırmadığı gibi kilo vermenizde de oldukça etki eder. Bildiğiniz fırın ekmeğine göre %25 daha az bir kalori değeri içerir. Özellikle içindeki lif değeri yüksek olduğu için normal bir ekmeğe göre sizi daha çok tok tutar. Özellikle diyet yapan kişiler için çok faydalıdır.

3- YULAF EKMEĞİ

İçindeki yağ oranı ve karbonhidrat oranı oldukça düşüktür. Normal ekmeğe tadı benzemektedir ve iyi bir alternatiftir. Tok tutma oranı oldukça yüksektir.

4- TAM BUĞDAY EKMEĞİ

Uzun vadede fırınlarda satılan tüm ekmekler Tam Buğday Ekmeğine dönüşecektir. Tat olarak normal ekmeğe en çok benzeyen ekmektir. Bir çok terde satılmaktadır. Kilo verme konusunda da oldukça faydalıdır.

5- KEPEK EKMEĞİ

Kepekli ekmek ile Kepek ekmeği arasında büyük fark vardır. Sizin kullanmanız gereken ekmek türü kepek ekmeğidir. Diyet esnasında en çok kullanmanız gereken ekmek türüdür. Zira vücudunuz bu ekmeğin büyük bir çoğunluğunu direk olarak dışarı atmaktadır.

6- KAHVERENGİ PİRİNÇ EKMEĞİ

Özellikle ekmek yedikten sonra şişkinlik çekiyorsanız ve enerjiniz gidiyorsa bu ekmek tam size göre. Bu ekmek ile enerjiniz tavan yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir ? başlıklı makalemizde diyet yapmadan kilo nasıl verilir, diyet yapmadan kilo verdim ve diyet yapmadan kilo verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun