Diyet Listeleri

750 Kalorilik Diyet Listesi

23 Kasım 2013

750 KALORİLİK DİYET 

                Diyet yapacaklar için kalori hesabı büyük bir önem taşımaktadır. Uzman diyetisyenler tarafından günlük tüketilen besinlerini kalorilerinin hesaplanması gerektiği söylenmektedir. Bu sayede yapılan diyetlerin farkındalığı sağlanmakta ve daha etkili olmaktadır. Kısa sürede kilo vermek isteyenler için 750 kalorilik diyet tavsiye edilmektedir. Günlük ihtiyacın daha aşağısında kalori tüketimi yapılarak yağ yakım olayları hızlandırılmaktadır. Fakat sağlık için bu diyetin sürekli olarak tekrarlanmaması gerekmektedir. Mutlaka arada dinlenme sürelerinin koyulması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Her şeyden önce sağlıklı kilo verme tekniklerinin ve diyetlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Özellikle yaz aylarının yaşandığı bu günlerde tatile çıkacaklar için son derece faydalı bir diyet olduğu da belirtilmektedir.

Diyet 1 ay boyunca uygulanabilmektedir. Bir ayda 8 kilo vermeyi başaranların olduğu görülmektedir. Sabah kahvaltıda 1 adet ince dilim yağsız beyaz peynir 4 adet zeytin 1 dilim kepekli ekmek bol domates ve salatalık yenilebilmektedir. Öğle yemeğinden önce ara öğünde ise 1 adet yeşil elmanın yenilmesi gerektiği belirtilmektedir. Öğle yemeğinde başlangıcın çorbayla yapılması tavsiye edilmektedir. Ardından 4 – 5 kaşık zeytinyağlı yemek bir porsiyon salata ve 1 dilim kepekli ekmek yeterli olmaktadır. Yine aynı şekilde akşam yemeğinden önce bir ara öğün bulunmaktadır. Bu öğünde 1 adet yeşil elma veya 1 kase yoğurt yenilmesi gerekmektedir.  Akşam yemeğinin menüsü öğle yemeğiyle aynıdır. Fakat akşam yemeğinin en geç saat 19.00 da yenilmiş olması gerekmektedir. Bu konuya tüm her şeyden daha çok önem verilmesi gerekmektedir.

Tüm bunlara dikkat edildiği taktirde çok rahat bir şekilde 1 ay içerisinde 8 kilo verilebilmektedir. Diyetin yanı sıra uygulayanlar için günlük 1 saat yürüyüş tavsiye edilmektedir. Ayrıca en az 2 litre su tüketilmesi gerektiğinin de üzerinde durulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bisiklet Kullanarak Zayıflama Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun