Diyet Listeleri

7 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Hem sağlık açısından hem de fiziksel görünüm açısında fazla kilolar insanlar tarafından büyük bir problem olarak görülmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda metabolizma hızının düşmesiyle birlikte kilo vermenin son derece zor olduğu bilinmektedir. Bu sebepten dolayı uzmanlar tarafından bu konuya dikkat edilmesi gerektiği söylenmektedir. Aksi takdirde kalp başta olmak üzere birçok konuda tehlikeli hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Genç yaşlarda da kişinin kendisine olan özgüveni için dış görünümüne dikkat etmesi gerekmektedir. Günümüzde fazla kilo problemi olan kişiler sosyal hayatları içerisinde bir takım problemlerin olduğu çok açık ve net bir şekilde görülebilmektedir. Son derece sağlık bir şekilde 7 günde 2 kilo verdiren diyet sayesinde iyi bir başlangıç yapılabilmektedir.

 

Bu diyetin kısa bir sürede kilo verdirmesi dikkatleri çekmektedir. Sabah uyandıktan sonra bir bardak ılık su içine limon ve sirke damlatıp içilmesi gerekmektedir. Bunun yanında 1 küçük dilim peynir ve 1 adet haşlanmış yumurta yeterli olmaktadır. Öğlen yemeğinde ise 1 bardak yeşil çay içilmesi sindirime yararlı olmaktadır. Ardından 3 adet kuru kayısı 3 adet ceviz içi fırında köfte ve 4 kaşık kadar sebze yemeğinin yenilmesi gerektiği belirtilmektedir. Bunun yanında isteyenler 2 dilim buğday ekmeği yiyebilmektedirler. Akşam yemeğine geçmeden önce akşam öğününün vaktinin geciktirilmemesi gerektiği söylenmektedir. Öğlen olduğu gibi akşam yemeğine de bir bardak yeşil çay içerek başlanılması gerekmektedir. Tavuk suyu çorba 5 yemek kaşığı sebze yemeği bol salata ve 1 dilim buğday ekmeği haricinde bir şeyin yenilmemesi gerekmektedir.

 

Son olarak yatmadan önce isteyenler bir adet meyve yiyebilmektedirler. Bunun yanında bir bardak yeşil çayın içilmesi de tavsiyeler arasında bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde uygulanırsa bu diyetin son derece etkili olduğu kısa bir zamanda görülebilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun