1 Aylık Diyet Listeleri, Süreli Diyetler

30 Günde 10 Kilo Verdiren Diyetisyenin Hazırladığı Diyet Listesi

31 Ekim 2014

30 gün gibi bir süre içerisinde 10 kilo vermek pekte zor değil. Özellikle de istikrarlı bir diyet listesi uygularsanız, bu durum çok daha kolay bir hale gelebilir. Bizler de bu süreci sizler için hem kolay hem de rahat bir hale getirmek adına özel bir 30 günde 10 kilo diyeti hazırladık. Bu diyete uyum sağlayarak sizler de daha rahat bir süreç içerisinde kilolardan kurtulma hususunda yarım almış olabilirsiniz.

DİYET GÜN DÜZENİ

Diyetimiz 5 günlük bir sürece sahiptir. Bu süreci ilk olarak aşağıdaki düzene göre uyguluyoruz. Ardından sadece kahvaltıları değişerek 2. 5 günde gene diyeti uyguluyoruz. Yani ikinci 5 günde kahvaltılar size özgü oluyor, diğer öğünler gene diyet listesi gibi oluyor. 3. 5 günde ise tamamen tüm öğünde size özgü oluyor. Bu şekilde 30 günü vücuda ciddi bir yüklenme yapmadan tamamlamış oluyoruz.

1. GÜN: Kahvaltıda sadece yağsız salata ve taze sıkılmış meyve suyu. Öğle yemeğinde ton balığı sadece ekmeksiz. Akşam yemeğinde ise sadece yarım yemek tabağı nohut ve yanında 1 dilim kepek ekmeği.

2. GÜN: Kahvaltıda yulaf ve süt bir kase. Öğle yemeğinde sandviç kepek ekmekli ve yanında şekersiz 1 fincan kahve. Akşam yemeğinde ise ıspanak yemeği yarım tabak ve yanında yarım kase yoğurt.

3. GÜN: Kahvaltımız sadece mısır gevreği ve süt ile yapılacak bir kase. Öğle yemeğinde 1 kase mercimek çorbası. Akşam yemeğinde ise 100 gram kadar tavuk eti ve yanında yağsız salata.

4. GÜN: Kahvaltımız 1 fincan kahve ve kepek ekmek sandviç ile geçiyor. Öğle yemeğinde yağsız salata ve meyve suyu. Akşam yemeğinde ise mevsime göre balık, yağsız salata.

5. GÜN: Kahvaltımız 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmek ve 1 bardak çay. Öğle yemeğinde sadece yarım kepek ekmek sandviç ve meyve suyu. Akşam yemeğinde ise karnabahar yemeği ve yanında yağsız yoğurt yarım kase.

diyet-zayiflama-50

 

Bir önceki yazımız olan 15 Günde 2 Kilo Zayıflatan Süper Diyet Listesi başlıklı makalemizde bu diyet programını nasıl uygulamanız gerektiği ve diyet programını kullandığınızda ne kadar kilo vereceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun