21 Günlük Diyet Listeleri, Süreli Diyetler

3 Haftada 7 Kilo Verdiren Çok Özel Diyetisyen Diyeti Listesi

31 Ekim 2014

Toplamda 3 kere uygulanacak olan 5 günlük diyet ve 2 günlük dinleme süreci ile bu özel listemizi sizlere sunuyoruz. Vücuduna aşırı bir yüklenme yapmak istemeyen, kilolarından istikrarlı bir şekilde kurtulmak isteyen ve sağlıklı bir diyet süreci yaşamayı isteyenler için, 21 günde 7 kilo diyeti ideal bir seçenek olacaktır. Özellikle 1 aydan kısa sürelerde belli nedenlerden ötürü kilo vermek, ufak fazlalıkları vücuttan atmak gibi istekleri olanlara ideal bir yöntem olmaktadır.

5 GÜN DİYET – 2 GÜN DİNLENME; TOPLAM 3 UYGULAMA

Bu diyetimiz, 5 günlük bir süreci kapsamaktadır. 5 günün ardından 2 günlük bir dinlenme, kendinize göre beslenme süreci olacaktır. Böylelikle toplamda 7 günlük bir süreci geride bırakmış olacağız ve bu süreci 3 kere tekrarlayarak 21 günlük diyet listemizi tamamlamış olacağız. 5 günlük diyetten sonra ki 2 günlük süreçler, sizin dilediğiniz gibi beslenebileceğiniz, öğün düzeni ayarlayabileceğiniz günlerdir. Fakat fast-food kesinlikle yasaktır ve besin tüketimi gene yoğun olmamalıdır.

1. GÜN: Kahvaltıda sadece 1 adet yeşil elma ve 10 dakika sonra çeyrek sandviç yiyoruz. Yanında 1 adet şekersiz çay olabilir ve sandviç kepek ekmeği ile hazırlanmalı. Öğle yemeğinde yağsız salata ve 1 bardak meyve suyu. Akşam yemeğinde ise yarım yemek tabağı kadar kuru fasulye ve yanında yarım kase yağsız yoğurt.

2. GÜN: Kahvaltımız 1 kase yulaf ve süt ile yapılacak. Öğle yemeğinde bir kase domates çorbası tüketilecek, yanında ekmek yok. Akşam yemeğinde ise tavuk tüketilecek sadece 100 gram kadar. Yanında yağsız salata olabilir.

3. GÜN: Güne 1 adet elma ile başlıyoruz sadece. Öğle yemeğinde 1 konserve ton balığı tüketiyoruz ve yanında sadece 1 dilim kepek ekmeği. Akşam yemeğinde ise yarım yemek tabağı ıspanak tüketiyoruz. Yanında yağsız yoğurt yarım kase.

4. GÜN: Kahvaltıda 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği ve 1 bardak şekersiz çay. Öğle yemeğinde 2 sebzenin haşlanarak tüketilmesi gerekiyor yanında yağsız salata. Akşam yemeğinde ise 100-150 gram kadar kırmızı et ve yanında 1 dilim kepek ekmeği.

5. GÜN: Kahvaltı tamamen size bağlı, alışkın olduğunuz kahvaltı ile hareket edebilirsiniz. Öğle yemeğinde sadece meyve suyu ve yağsız salata. Akşam yemeğinde ise nohut yemeği bir yemek tabağı kadar.

diyet-zayiflama-55

Bir önceki yazımız olan 7 Günde Hızlıca 6 Kilo Verip Süper Bir Fiziğe Kavuşun başlıklı makalemizde bu diyet programını nasıl uygulamanız gerektiği ve diyet programını kullandığınızda ne kadar kilo vereceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun