Diyet Listeleri

3 Günde Hızlı Bir Şekilde 1 Kilo Vermenin Sırrı Bu Yazımızda

8 Kasım 2014

-3 günlük çok kısa bir süre içerisinde 1 kilo vermek için hazırlanmış olan bu diyetimiz, sizlere şok bir şekilde kilo verme konusunda yardımcı olacaktır. Diyetimiz ve kurallarımız genel anlamda herkese uygun bir şekilde hazırlanmış olup, sağlıklı bir insan için ideal bir liste olarak düzenlenmiştir. Bu nedenle belli dönemlerde ihtiyacınız olması halinde herhangi bir sorun yaşamadan sizlerde 3 günde 1 kilo diyetini uygulamaya başlayabilirsiniz.

1. GÜN: İlk güne önce bir adet elma ile başlıyor ve 15 dakika sonra kahvaltıya geçiyoruz. Kahvaltıda 1 dilim kepek ekmeği ve yanında sadece yağsız salata oluyor. Mümkünse birde bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içiyoruz yanında. Öğle yemeğine gelindiğinde ise önce 1 adet muz tüketiyor ardından 15 dakika sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Menümüzde sadece 1 kase yulaf ve süt oluyor. Akşam olduğunda ise 1 yemek tabağı ıspanak ve yanında sadece yarım kase yoğurt oluyor. Ekmek tüketmiyoruz.

2. GÜN: Kahvaltı 1 dilim tam buğday ekmeği ve yanında 1 dilim kaşar peyniri ile geçiyor. Bu sabah sadece 1 bardak şekersiz çay içebilirsiniz. Ayrıca kahvaltıdan 10 dakika sonra mutlaka 1 yeşil elma tüketilmeli. Öğle yemeğinde ise 1 konserve ton balığı tüketiyoruz. Yanında ekmek ya da farklı unsur yok. Akşam yemeğinde ise yarım yemek tabağının çeyreğinde kuru fasulye, çeyreğinde az yağlı pilav olacak. Yanında ekmek olmadan tüketiyoruz.

3. GÜN: Son günümüzde, kahvaltıda 1 bardak yeşil çay ve yanında yağsız salata ile başlıyoruz. Öğle yemeğine geldiğimizde 1 kase çorba içiyoruz sadece ve yanında ekmek yok. Akşam yemeğine gelindiğinde ise 100 gram kadar kırmızı et tüketiyoruz. Yanında isteğe bağlı sadece yarım kase kadar yağsız salata olabilir, ekmek yok.

SU TÜKETİMİ VE EGZERSİZ

3 günlük süreçte günlük su tüketiminiz en az 2 litre olmalıdır. Nitekim bu her gün böyle olmalıdır, zira sağlıklı bir yaşam için bu şekilde bir günlük su tüketimi önemlidir. Egzersiz hususunda ise günlük düzenli spor yapmanız önerilmektedir. Spor yapılmıyorsa dahi, en az 45 dakika her gün tempolu bir yürüyüş oldukça etkili olacaktır.

diyet-zayiflama-56

Bir önceki yazımız olan Şok Diyet İle 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun