Diyet Listeleri

14 yaş diyeti listesi ile kilolarınızdan kurtulun

24 Ekim 2015

14 yaş genellikle hazırbeslenme gıdalarının sıklıkla tüketilmeye başladığı yıllardır. Tüketlen hazır gıdalar, patates kızartmaları ve benzeri paket gıdalar mutlaka 14 yaş çağındaki kız yada erkek bireylerin kilo almalarına neden olmaktadır.

14 yaş diyeti popüler oldu

Bu yaştaki bireylerin gelişim çağını tamamamadan diyete başlamaları vücut gelişimleri açısından son derece sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Diyetisyen uzmanlar bu yaştaki bireylerin yapmış oldukları şok diyet uygulamalarının çok ciddi sonuçları ve sağlık problemlerini tetikleyeceğini bilmeleri gerekiyor.

14 yaş diyet programları için bir diyetisyen şart

Bu yaşlardaki diyet programlarının mutlaka diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekiyor. Burada yapılacak olan program bir diyet programı değil sağlıklı beslenme programı olacaktır. Aynı zamanda uygulanacak olan egzersiz programlarıyla da bu etkinliğin daha etkili olması amaçlanmaktadır.

14 yaş grubu besin önerileri

14 yaşındaki bireylerin en belirgin tükettikleri yiyecekler hazır gıdalar, hamburgerler, cola ve benzeri asitli gıdalar tamamen sağlık problemlerinin oluşmasına ve gelişimini bu besinlerin sağlıksız bir şekilde gerçekleşmesine neden olmaktadır. Diyetisyen kontrolünde gerçekleştirilen bilinçli bir tüketim ile çocuklar sağlıklarına ve eski kilolarına hızlıca geri dönebiliyorlar.

Nasıl beslenilmesi gerekiyor ?

Bu yaşta genellikle süt ve süt ürünleri protein ağırlıklı beslenilmesi gerekmektedir. Özellikle sabah kahvaltılarının sıkı bir şekilde yapılması peynir domates, yumurta gibi besinlerin sabah kahvaltısında mutlaka tüketilmesi gerekiyor. Öğle yemeğinde ise salata ağırlıklı olarak akşam ise genellikle ızgara çeşitleri sebze çorbası ve sebze yemekleri ile hafif bir şekilde ekmeksiz yada kepek ekmeği ile bu besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Bu sağlıklı beslneme şekli ile çocuklar abur cubur yemeklerden ve sağlıksız beslenme düzeninden kurtulmuş olacaklar.

14 yaş diyet programı

Bu diyet programı genel olarak verilmekle birlikte tüketilmesi gerekli olan besin maddelerinden hazırlanmış ve yanlızca fikir vermesi açısından oluşturulmuş olan bir diyet listesidir. Asıl diyet programının kişiye göre yapılması ve kişinin bir takım sağlık testlerinden geçirilerek vücut yapısına uygun bir diyet listesi yapılması gereklidir. Bu diyet listesi ise yanlızca diyetisyen uzman doktor kontrolünde gerçekleştirilebilir.

sabah kahvaltısı Sıkı bir sabah kalvaltısında süt ve süt ürünleri ağırlıklı olarak peynir, domates , zeytin, yumurta ve 3 dilim kepekli ekmek

sabah ile öğle arasında elma yada armut 1 adet

öğle vaktinde bir tabak salata ve 1 adet elma yada armut

öğle ile akşam arasınra 1 adet armut

akşam yemeğinde ızgara yapılmış balık yada sebze yemeği , çorba , salata

Bu programa bağlı kalarak ve egzersiz programları ile kilo problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Hiçbir zaman hazır gıdaları tüketmemeli ve bu tür gıdalardan uzak durmalısınız.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun