Diyet Listeleri

12 Yaşındaki Çocuklar İçin Özel Diyet Listesi

5 Kasım 2014

12 yaşında bir çocuğunuz varsa, 12 yaş için diyet listesi ile çocuğunuzu hem daha fit, hem de yaşına göre çok daha sağlıklı bir şekilde beslenmesini, günümüzde çok küçük yaşlara düşen obezite sorunundan rahat bir şekilde korunmasını herhangi bir sıkıntı ve zorlu süreç yaşamadan sağlayabilirsiniz. Üstelik bu konuda oldukça rahat bir beslenme düzeni olması, güven içerisin de bu diyeti uygulamanıza olanak tanımaktadır.
1. GÜN: Kahvaltıda 1 bardak süt ile başlıyoruz ve yanında kepek ekmek ile hazırlanmış yarım sandviç tüketiyoruz. Öğle yemeğinde ise sadece yarım kase kadar çorba ve yanında 1 dilim tam buğday ekmeği. Öğle yemeğinden 10 dakika sonra ise 1 adet muz. Akşam yemeğinde ise pırasa tüketiyor yanında yarım kase kadar yağsız yoğurt yiyoruz.

2. GÜN: Kahvaltıda önce süt, 10 dakika sonra 1 dilim kaşar peynir, 2 çay kaçığı bal ve pekmez, 1 adet domates ve 1 dilim kepek ekmeği ile meyve suyu tüketiyoruz. Öğle yemeğinde çeyrek tam buğday ekmeği ve ton balığı tüketiyoruz. Akşam yemeğinde önce 1 kase sebze çorbası, sonra yarım yemek tabağı ıspanak yemeği.

3. GÜN: Kahvaltıda 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 dilim kepek ekmek ve 1 dilim kaşar peyniri. Öğle yemeğinde 1 adet elma, 1 kase mercimek çorbası, ekmek yok. Akşam yemeğinde ıspanak yemeği 1 yemek tabağı, yanında 1 kase yağsız yoğurt.

4. GÜN: Kahvaltıda sadece 2 dilim kepek ekmek ile hazırlanmış peynirli sandviç ve meyve suyu. Öğle yemeğinde haşlanmış 2 farklı sebze yemeği. Akşam yemeğinde 100-150 gram kadar en fazla kırmızı et ve yanında yarım kase yağsız çoban salata.

5. GÜN: Haftanın son diyet günü kahvaltı bol çeşitli özgür bir şekilde yapılacak. Öğle yemeğinde 1 konserve ton balığı tüketilecek. Akşam yemeğinde ise isteğe bağlı sebze yemeği ve yanında bir kase yağsız yoğurt tüketilecek.

Annemi Öldürdüm; J'ai tué ma mère (2009) | Filmler

Bir önceki yazımız olan Erkek Öğrenciler İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde diyetisyen öğrenci platformu, lise öğrenci diyeti ve öğrenci diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun