Diyet Listeleri

1 Ayda Tam 10 Kilo Verdiren Dukan Diyeti

17 Kasım 2013

1 Ayda Tam 10 Kilo Verdiren Diyet

Kilo verirken dikkat edeceğimiz noktalarda vardır ilk önce vücudumuzu ani bir şekilde yormadan kilo vermeye çalımsalıyız. Aksi takdirdi ani kötü sonuçlar ile karşılaşabiliriz. Bu diyet listesi sizin vücudunuzu yormadan kilo verdirmeyi amaçlar. Kilo verirken günlük hareket miktarına da yemek yemekten daha dikkat etmeliyiz çünkü hareket etmek şarttır. İmkânı olanlar sabah koşuları veya yemekten biraz dinlendikten sonra akşam koşusu yapmaları tavsiye edilir. Yalnız bu diyetleri yaparken sizinde azimli olmanız gerekmektedir. Diyeti yarıda bırakmamak veya 1 gün yapıp diğer gün yapmamanız gerekir aksi takdirdi ciddi bir sonuç almanız mümkün değildir. Bunun yanı sıra stres önemli bir faktördür. Diyet yaparken stres den yeterince kaçınmak gerekir. Diyet yaptıktan sonra verdiğiniz kiloları geri alınabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Bundan sonrası size kalmış ama diyet programını düzenli uyguladıktan sonra sonuçları gözlerinizle görmeye başlayacaksınız. Şimdi Diyet programı nasıl uygulanır ona geçelim ve diyet programına hemen göz atalım. Diyet programını vakitlere ve saatlere ayırdık ona göre uygulama yapabiliriz.

Sabah Uyandığımız Zaman

Uyandığınız zaman fazla sıcak olmamakla beraber bir bardak normal sıcaklıkta su içilmelidir. Bununla beraber bir çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı elma sirkesi içilmelidir.

Kahvaltıda Nasıl Olmalıdır?

2 dilim diyet ekmeği, aşırı olmamakla şartıyla yeşillik maydanoz, marul, salatalık gibi bir tatlı kaşığı yağsız peynir domates şeklinde hafif bir kahvaltı yaparak öğünü geçirin.

Yaklaşık 2 Saat Sonra

Bu zaman zarfında meyve ve az miktarda kuruyemiş tüketilebilir. Kayısı az oranda ve kuruyemiş olarak tuzsuz fıstık, badem tüketilebilir.

Öğlen Yemeği

Bu öğünde daha çok sebze yemekleri tüketin fazla yağlı olmamak şartıyla çünkü sebze yemekleri metabolizmayı hızlandırır. Bu yüzden sebze yemeği doyana kadar olabilir çok da abartılmamalı ve yağsız kıyma gibi et türlerinden de tüketilebilir. Yeşillik olarak salatada tüketilir.

Akşam Yemeği

Izgara balık türleri tüketilebilir. Tavuk et köfte fazla abartıya kaçılmadan tüketilmeli ve yemeklerin çok yağlı olmaması gerekir. Salata ise yeşillik türü tercih edilmelidir.

Yaklaşık 2 Saat Sonra

Yine az miktar meyve tüketilebilinir. Sıvı içecekler tüketilmelidir.

 

Evet, sizde bu diyete düzenli bir şekilde azimle uyarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Günde 1 Kilo Verdiren Dukan Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun