1 Aylık Diyet Listeleri, Süreli Diyetler

( 1 Ayda 8 Kilo ) — Süper Kaliteli Sağlıklı Diyet Listesi —

1 Kasım 2014

Kilo vermek için en uygun mevsimlerden biri yaz aylarıdır. Yaz aylarında yapılan diyetler güneşin daha uzun süre etkisini göstermesinden dolayı uzun süreli olmalıdır. Yaz aylarında kısa süreli diyetler yaparsanız verdiğiniz kiloları kısa sürede alırsınız. Ancak uzun süreli yapılan diyetlerin hem etkisi daha uzun sürer hem de sağlıklı oldukları için vücudunuza zarar verici bir tarafı olmaz. Bu yazımızda 30 günlük bir diyetin örnek menüsünü vereceğiniz.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

  • Sabah uyandığınızda önce 1 litre su içiyoruz. Bu su bitmeden kahvaltıya başlamıyoruz.
  • Su içme olayı bittikten sonra bu sefer de son bir gayret olarak 2 km yürüyüş yapmamız gerekiyor.
  • Saat 10:00 civarı kahvaltımıza başlıyoruz. Kahvaltıda mutlaka haşlanmış yumurta olacak, peynir olarak da “Lor” peynirini tercih edeceğiz. Yanında bol limonlu maydanoz da olacak. Ekmek olarak da 1 dilim kızartılmış Çavdar ekmeği tercih edeceğiz.
  • Kahvaltıdan sonra mutlaka 1 fincan orta şekerli Türk kahvesi içicez
  • Öğlen yemeğinde haşlanmış ürünlerden salata yapacağız. Haşlanmış tavuk göğsü, havuç, patates gibi bunları çeşitli baharatlarla süsleyebiliriz.
  • Karnımız saat 15:00 civarı acıktığı zaman 1 kase kadar sade ya da meyveli yoğurt tüketeceğiz.
  • Akşam yemeklerinde ise sadece ızgara tercih ediyoruz. Izgara balık, köfte, pirzola gibi…

 

Bir önceki yazımız olan ( 10 Günde 5 Kilo ) — Diyet Listesi Kilo Verme Listesi — başlıklı makalemizde bu diyet programını nasıl uygulamanız gerektiği ve diyet programını kullandığınızda ne kadar kilo vereceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun