Diyet Listeleri

1 Ayda 4 Kilo Verme Diyeti

24 Ekim 2015

Yaşam için hepimiz bir şeyler yiyip içmek zorundayız. Ama dünyada öyle harika yiyecekler mevcut ki bazen midemizi zorlayacak kadar fazla yiyebiliyoruz. Sonuç açık fazla kilolar ve yaz dönemi başlangıcıyla kilolardan kurtulma araştırmaları başlar.

İnternette gördüğünüz birçok diyet iddialar ortaya atmaktadır. Bir ayda on kilo haftada beş kilo… Bununla birlikte herkesin bünyesi eşit olmamaktadır. O diyetleri uygulayıp kilo veremiyorsanız bilmelisiniz ki bünyenizin sindirimi o diyeti yapıp kilo veren kişilerden biraz farklıdır. Ama deneme yanılma yöntemiyle bu sorunu da çözebilirsiniz. Örneğin domates ve peynir yediğiniz bir kahvaltıdan sonra ( ölçüleri birebir uygulayın) rahatsızlık hissediyorsanız ertesi gün domates yerine biber kullanmayı deneyin. Diyetimiz diğer birçok diyetin aksine sizi asla kısıtlamıyor.

Sabah kahvaltınızda her insanın gereksinimi olan yumurtadan bir tane iki üç parça peynir iki dilim ekmek yiyin. Canınız tatlı mı istedi? Tatlı dahil her şey size serbesttir. Ama bu diyetin bir kuralı var. Mutfaktan masaya kadar tadına bakmamak ve sadece bir porsiyon yemek gerekmektedir. Ne demektir bu? Mönüleriniz serbesttir. Öğle yemeğinde kebap yiyebilirsiniz demektir. Ama bir şartla tabağı doldurmadan yarım porsiyon belki biraz daha fazla yemeğin en tatlı yerinde içmek üzere bir bardak suyunuz masanızda olacak. Eğer mümkünse de yemekten yarım saat önce bir bardak su için. Tabağı ikinci kez doldurmak yasaktır. Tabağınızı bitirdiniz ve doymadınız diyelim midenize biraz zaman verip bir saat sonra bir tabak daha yerim diyebilmelisiniz. Yemeklerinizi yaparken yalnızca bir yemek kaşığı sıvıyağ kullanmalısınız. Sana yağı terk edin. O sağlıksız bir yağdır. Onun yerine çok gerekliyse tere yağ kullanmalısınız.

Kurallar basit yemeklere bir kaşık yağ öğünlerde yalnızca bir porsiyonluk yemek ve ortasında bir bardak su ikinci tabak arzusunda bir saat sonra yeme kararında tutarlılık ve ara öğünlerde de mümkünse organik isteğe göre baharatlı da olabilen koca bir tabak yoğurt ya da çıtır tavuklu bir salata… Kendinizi şımartın her şeyin tadına bakın ve mümkünse bitki çayını su gibi şekersiz içmeye alışın. Bu da size sindirimde destek olacak. İşte diyet bu kadar basit bir kutu peynir iki zeytinle verdiğiniz kilolar yeme alışkanlığınıza döndüğünüzde geri gelir. 1 ayda 4 kilo diyeti ise özeldir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun