Diyet Listeleri

Yeşil çay diyeti ile 5 kilo verin

23 Ekim 2016

Hemen hemen tüm Diyet listelerinin baş aktörü olan Yeşilçay metabolizmayı hızlandıran ve hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan bitkisel bir besin kaynağı yeşil çay aynı zamanda vücuttaki zehirli atıkların da atılmasını sağlayan vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmayan bir içecek..

Yeşil çayı mutlaka günlük olarak tüketin

Günde en az 5 fincan yeşil çay tüketmeniz sağlığımız açısından ve kilo vermeniz açısından oldukça önemlidir. Yeşilçay kullanımından herhangi bir sıkıntınız varsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız

Yaşil çay zayıflatır mı ?

Yeşil çayı insanoğlu binlerce yıldır tanıyor. Yeşil çay gerçekten çok faydalı bir çay türü.
Asya kültürünün vazgeçilmezi. İngiltere’de de çok rağbet görüyor ve onların meşhur 5 çaylarında hak ettiği yeri alıyor.Yeşil çayı seven ülkeleri örnek almalıyız.

Yeşil çayın etkileri nelerdir ?

Metabolizmayı hızlandırır. Vücudu temizler ve sindirimi kolaylaştırır. Noradrenalin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur, ki bu hormonda hızlı kalori yakımını destekler. Yeşil çay kilo vermede en etkili çaylardan biridir, ayrıca tansiyona da /düşük veya yüksek/ fazla baskı yapmaz. Metabolizmayı yavaş yavaş hızlandırır, şok etkisi yaratmaz /sert bir etkisi yoktur/.
Özellikle böbreklere ve idrar yollarına çok faydalıdır.

Yüksek C vitamini içerir ve güçlü bir antioksidandır. Yaşlanmamızı hızlandıran serbest radikalleri de elimine eder, tam da bu yüzden onun ömrü uzattığına inanılır.
Ölçülü tüketildiğinde sizi zinde tutar. Yorgunluğa ve konsantrasyon bozukluğuna birebir, zihni açar.

Araştırmacıların vardığı sonuçlara göre yeşil çay vücutta kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.

İçerdiği çinko yüzünden de hamile kadınlarında içmesi gereken çaylardan biridir.
Kalbin işlevlerini destekler ve yüksek tansiyonu olanlara iyi gelir.

Toksin arındırıcı etkisi vardır. Kanı ve kan damarlarını temizler. Sigara içenlere, zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur, ki bu yüzden de en çok yeni sigarayı bırakmış olanlara tavsiye edilir.

Yeşil çay diyeti nasıl yapılır ?

Bu türüne ve markasına bağlıdır. Genelde nasıl yapılacağı çayın kutusunda da tarif edilir. Yine de yeni kaynamış suyu kaynar haliyle üzerine dökmeyin.

Günlük olarak ne kadar yeşil çay tüketmeliyiz ?

Her türlü tavsiye duyabilirsiniz, ama şimdiye kadar yeşil çay içmediyseniz, başlangıç olarak 1-2 bardak yeterli olacaktır. En iyisi en fazla 4 bardak tüketmeniz, Çinlilere sorsanız 10 derler de o ayrı bir konu.

Bazı üreticilerin farklı aromalı yeşil çayları var – nane, vanilya, limon, hatta nar bile. Ağız tadınıza uygun olanında karar kılın. Size ne kadar iyi geldiğini başlar başlamaz anlarsınız.

Yeşil çay hakkında bilmeniz gerekenler ?

Yeşil çay portakallarda da bulunan c vitamininden 4 kat daha fazla içerir. Yeşil çay vücudumuzda birikmiş ağır metallerin atılmasına yardımcı olur. Gerçekten kirli bir dünyada, bir çayın size yapabileceği en büyük iyilik.

Yeşil çay Diyeti listesi

Yeşil çay diyetinde kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta yanında bir miktar beyaz peynir ve 2 dilim kepekli ekmek

Öğle yemeğinde haşlanmış Izgara tavuk ya da yağsız bir şekilde tüketebileceğiniz dana eti ve yeşil çay günlük olarak

Ara öğünlerden en az beş bardak yeşil çay tüketmemiz gerekmektedir

Akşam yemeğinde ise balık ya da Haşlanmış tavuk ara öğünlerde ise bol bol su yanı sıra çorba ve bol miktarda sonra tüketebilirsiniz..

Benzer Yazılar

11 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla dilekfalan

  dukan diyeti gibi protein yüklü diyetler ardında sağlık problemleri yaratabiliyor. karaciğer ve böbrek sağlığını bozabiliyor. sana tavsiyem kilo sorunu yaşıyor ve zayıflamak istiyorsan bir diyetisyenden destek al. fazla kilon yok. 1 ayda programı bitirir itediğin ağırlığa düşersin

 • Bunu Cevapla fatmazlila

  Merhaba kilo kaybından ziyade kilo koruma daha önemli ayda 4-6 kg yağ kaybı kilo kaybı sayılır su ve kas kaybı kilo kaybı değildir diyet de size ne kadar uygun olursa o kadar kolay yapabilirsiniz takibe girmenizi öneririm

 • Bunu Cevapla GonulBlgn53

  Uygulaman gereken en uygun diyeti seni tanımadan belirlememiz mümkün değil. Yarıca interentten bulacağın bir diyeti de uygulaman sağlıklı olmayacaktır. Eğer saplıklı bir şekilde kilo vermek ve bunu uzun süre kourmak istiyorsan bir diyetisyenle çalışanı tavsiye ederim.

 • Bunu Cevapla meryemkicki

  Bir ürün için light diye bir ibare belirtilmişse enerjisi en az % oranında azaltılmıştır. Ancak bu durum o besinin hiç enerji içermediği anlamına gelmemelidir. Lezzet veren yağ, şeker, un, tuz gibi öğeler vardır. Örnek olarak; yağ kısıtlanırsa şeker artırılır ki o tat sağlansın. O nedenle serbest olarak düşünmeyin, mesela ekmek hakkınızı azaltarak yerine yarım paket (yaklaşık 3 adet) kepekli / diyet / light bisküvi yyin

 • Bunu Cevapla semra

  bir hafta kadar egzersizi yapmaya ara verin ve beslenmenizde yumurta, yağsız kırmızı veya beyaz et tüketimine özen gösterin. sürekli aynı şeyleri yemeyin. su tüketiminiz ve öğün düzeninizi gözden geçirin. her gün düzenli olarak 3 fincan yeşil çay için. sağlıklı günler dilerim

 • Bunu Cevapla Cemilezincirli

  metabolizmayı canlı tutmanın ilk yolu tabiki egzersizdir. fakat ılımlı egzersiz. yani şunu demek istiyorum. hayat boyu devam edebileceğiniz tempoda bir egzersiz. aksi takdirde bıraktığınızda sonuç felaket olur. bir de metabolizma hızkandıran besinlerden yardım alın. örneğin; mutlaka hergün düzenli olarak 3-4 fincan şekersiz yeşil çay için ( mate ve tarçınla demleyin) , günlük beslenmenizde protein gruplarını düzenli tüketin. mutlaka hergün 200 gr yarım yağlı yada yağsız yoğurt ve 200 ml yağsız sütü , bir öğün de ızgara beyaz et, haftada 2-3 seferde az yağlı kırmızı eti ihmal etmeyin .tek başına sebze , meyve ile beslenmekte metabolizmanızı yavaşlatır

 • Bunu Cevapla nar_yesil

  12,5 yaşınızda kızınız ile ilgili buradan size çok genel kurallardan bahsedebilirim ancak. düzenli beslensin, kahvaltı yapsın, abur cubur yemesin. fast foodtan uzak dursun ve düzenli egzersiz yapsın gibi .ancak bu bilgiler ile olacak iş değil ki zaten bu söylediklerimi sizde biliyorsunuz. kızınız için biraz daha bireysel, spesifik beslenme önerileri olmalı. çünkü gelişim çağında. hem fiziksel, hem de hormonal . yanlış yapacağınız uygulamalar tüm gelişimini, psikolojisini ve hayatını etkiler . şöyle yapın; kızını bulunduğun ilde pediatrik endokrinoloğa götürün. doktor görsü önce bir. tahlilleri yapılsın. sonrasında beslenme uzmanına başvurun. kızınızın metabolizması , beslenme özellikleri, alışkanlıklarına yönelik diyet ve egzersiz programı önerilsin. en dorusu ve sağlıklısı bu.

 • Bunu Cevapla cngzhnakhun

  Mutlaka meslektaşım metabolizma hızınıza göre bir kalori ayarlamıştır. O konuda içiniz rahat olsun. Kontrollere gittiğinizde durumunuzu beraberce analiz edin. Zaten bir yavaşlık varsa kilo vermede yeniden listeniz organize edilmelidir. Bazen lahmacun gibi alternetifler olabilir tabiki. Ama bu konuyu kendi diyetisyeninize danışmanızı tavsiye ederim. Çünkü yağ oranlarınızı, günlük yaşantınıza ve metabolizma hızınıza daha hakim olduğu düşüncesindeyim.

 • Bunu Cevapla aslimalkocc

  mevcut ağırlığınızıa da göz önünde bulundurarak öncelikle endokrinoloji bölümünde muayene olmanızda fayda var. iştahınıza bir türlü dur diyememenizin bir sebebi olabilir. bunun sonrasında ise bir meslekdaşımla uzun süreli bir takibe girmeniz sağlıklı olacaktır. sık kontrollerle beslenme düzeninize uyumunuz artar. ayrıca gideceğiniz meslekdaşım mutlaka sizin yaşamınıza göre bir plan çıkartacaktır. bunun yanı sıra psikolojik destek almak da uyumunuzu arttırabilir. arzu ederseniz istanbulda sizi bir meslekdaşıma yönlendirebilirim . iyi günler dilerim.

 • Bunu Cevapla Bulent

  sizin kilonuz şuan sınır da.. Kilo vermek biraz kararlılık isteyen ve biraz da sabır isteyen bir süreç. Kararlı isen eğer ineternette o diyet bu diyet şu diyet başlığı altın da dolaşan safsatalara kanmadan en uygun bir diyetisyen secip gerekli tahliller yapıp başlamalısın. Hem sağlıklı hem de özgüven ile bu işe başlayabilirsin. Ama en önemlisi diyet ile birlikte fiziksel aktivitenin yeterli olması gerekir.

 • Bunu Cevapla yesil

  diyet yapma düşüncesi size rahatsızlık veriyorsa siz de sağlıklı beslenme terimini kullanın.çünkü zaten bizim verdiğimiz diyet programı bir kısıtlama listesi değil vücudun gerek duyduğu temel ihtiyaçtır ve sağlıklı beslenmenin şartlarıdır.öncelikle bir dahiliye uzmanına giderek kan ve hormon tahlili yaptırmalıısnız sonrasında da bir beslenme diyet uzmanı ile görüşebilirisiniz..diyet bantlar hiç bir işe yaramadıkları gibi (cüzdanınızı zayıflatmak dışında)bazılarının yanı sıra verilen diyet programları tamamen protein içerir ve böbrekler için büyük tehlike oluşturur.21 yaşındasınız ve sağlıklı beslenerek fiziksel aktivitenizi kullanarak kolaylıkla kilo verebilirsiniz..

 • Soru Sorun