Sağlıklı Yaşam

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Özel Bitkisel Kür

9 Kasım 2014

Sivilcе izlеri nasıl gеçеr Sivilcе izlеri için Kür

•Bir parça gül уaprağı,

•Bir parça maуdanоz,

•2 adеt bıldırcın уumurtası,

•Yarım da salatalık alıуоruz.

Bütün bu malzеmеlеrimizi blеndırdan gеçiriуоruz vе içеrisinе 2 adеt bıldırcın уumurtamızın akını karıştırıуоruz. Bu уapmış оlduğumuz sivilcе izlеri maskеmizi sivilcе izlеrinin üzеrinе sürüp 20 dakika bеkliуоruz vе уıkıуоruz.

Bir aу bоуunca akşamları bu maskеуi uуguladığımızda kırmızı rеnktеki sivilcе izlеrinin уоk оlduğunu görеcеksiniz. Hеrkеsе sivilcеsiz sağlıklı günlеr.

Güneş Lekeniz İz Yapmasın !

Güneş lekeleri nasıl oluşur? Güneş lekeleri çıkar mı? Güneş lekelerinden korunmak mümkün mü?

Tüm bu soruların cevaplarım Estetik, Plastikrye I Rekonstruktif Cerrahi Uzmanları, yazın bronzlaşmak için büyük çaba harcayan özellikle kadınların güneş lekelerinden şikâyetçi olduğunu söyledi. Lekelerin, cildin sürekli güneşe maruz kaldığı zamanlarda oluştuğuna değinen , cilt rengini oluşturan hücrelerin UV ışınlara daha fazla maruz kaldıkça dinlenme durumunda geçirdikleri sürenin giderek kısaldığını, bu hücrelerin ürettiği pigmentlerin cillte koyu renkleri oluşturduğuna dikkat çekti. cilt lekelerinin oluşumunda güneş ışığının değil, güneş ışınları ile dünyamıza ulaşan ve ozon tabakasından süzülüp gelen UVA ve UVB ışınlarının etkili olduğunu söyledi. uzun süre UV radyasyonuna maruz kalmanın cütte bir yangı sürecini başlattığım, bunun yanında arabanızdan evinize veya sokakta yürüdüğünüz kadar kısa süreli güneşe maruz kalmanın bile bu süreci başlatabildiğine dikkat çekerek, “Bunun sonucunda cildin alt dokularında ödem, kaşıntı ve ağrı gibi belirtüer oluşur. Bunlar herkesçe bilinen güneş yanması sonucu gözlemlenen belirtiler.

Vücuttaki güneş kaynaklı UV ışın- larını emen ve dağıtan melanin üreten hücrelerin bü sürecin sürekliliği nedeniyle dinlenemediği, sürekli aktif kaldığı için de güneş lekelerini oluşturur” dedi. , özel bir ışıkla incelenen lekelerin derinin hangi tabakasında olduğu tespit edildikten sonra uygun tedavi seçeneğine, hasta ile birlikte karar verildiğini söyledi. Kimyasal peeling, kriyoterapi olarak bilinen dondurma tedavisi, laser tedavisi ve çeşitli kremlerin tedavide kullanıldığını ifade eden özellikle hamileler ve yukarıda sayılan risk grupları içerisinde olanların kısa süreli dışarı çıkarken bile güneş koruyucu kremler kullanmalarını tavsiye ediyor.

LEKELERİN NEDENLERİ

Güneş ışınlarının oluşmuş lekelerin koyulaşmasına neden olabileceğini söyleyerek, “Gebelik, doğum kontrol ilaçları, antibiyotikler, bazı ağrı kesiciler, kozmetik ürünler, kumaş boyaları, guatr hastalığı gibi hastalıklar cilt lekeleri oluşturabilir” diye konuştu.

 

Bir önceki yazımız olan Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Çözüm Yöntemi başlıklı makalemizde kıl dönmesi ameliyatı ameliyat yapılışı, kıl dönmesi ameliyatı(kuyruk sokumu) ve kıl dönmesi kuyruk sokumu belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun