Sağlıklı Yaşam

Dua İle Kilo Verme Yöntemi

25 Ekim 2014

Dua ile kilo vermek son zamanlarda birçok kişinin araştırdığı bir nokta olmaktadır. Kilo verirken kişilerin nefsine hâkim olamaması ve diyet programını genellikle delmesi nedeniyle kişilerin dua ederek kilo verme yolunu tercih etmesi de önemli bir nokta oluşturmaktadır. Zayıflama duası etmek isteyen kişilerin kilo vermek için azim ve hırs ile bu noktada kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Ancak diyet yapan kişilerin egzersiz ve zayıflama programları eğer bu noktada kişilerin cehaletin büyük bir yanılgı içinde bulunmaları oldukça sıkıntılı bir durumdur. Ancak bunun için Arapça bir duaya gerek yoktur. Kişiler zayıflamak istedikleri zaman bunun için genel bir dua etmeleri yeterli olacaktır.

Dua ile kilo vermek, herkes için dilediği gibi dua etme üzerine gelişmektedir. Diyet vermek için çaba harcayıp başarılı olamayan kişilerin bu noktada Allah’ a yalvararak diyet konusunda kendi içtenlikleri ile dua etmeleri yeterli olacaktır. Bunun için belirli bir ilme sahip olmak yeterli olacaktır. Arapça olarak dua etmenin de faydaları vardır ancak en güzel dua etkin bir şekilde kendi içtenliğiniz ile dua etmenizdir. Zayıflamak ve şişmanlıktan rahatsız olarak hastalıklara da yakalanma riski olan kişilerin bu noktada mutlaka kişilerin günlük olarak La ilâhe illâllah okuması ve bunun sürekli olarak tekrar etmesi gerekmektedir.

Dua ile kilo vermek isteyenlere bir diğer durum ise Ya Samed olan Allah’ ın isimleri arasında en değerli olanlardan birinin olması yine bu şekilde kilo vermeye sizi yöneltecektir. Ancak bütün bunların dışında kişilerin el şifa diyerek dua etmesi oldukça önemlidir. İçten ve samimiyetle edilen dualardan hiç birinin geri çevrilmeyeceğini Yüce Allah buyurmaktadır. Bu nedenle sürekli olarak diyete başlarken başlangıç olarak içten bir dua etmek her zaman önemli olacaktır.

ALLAH,Aالله DUA.MAHCUBİYET.. on Pinterest

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç’tan Hızlı Kilo Alma Rehberi başlıklı makalemizde hızlı kilo alma, hızlı kilo alma diyeti ve hızlı kilo alma diyetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun