Sağlıklı Yaşam

Şişmanlatmayan Diyet İçeceklerin Listesi

9 Kasım 2014

Diyet yaparken, kilo vermeye yardımcı olan içecekler bulunmaktadır. Bunlar sayesinde diyet yaparken hem kalori yakmanız söz konusu olmaktadır, hem de diyet yapan kişilerin aktif bir şekilde zamanlarının geçmesi sağlanmaktadır. Diyet içecek tarifleri bakımından en fazla uygulanan tarif yeşil çay olmaktadır. Yeşil çayın sıcak suyun içinde birkaç dakika demlenmesi üzerine etkin bir şekilde kilo vermeye odaklanabilirsiniz. Diyet yapmaktaki amacınız sadece kilo vermek değilse bunun için mutlaka diyet uygulamalarında kullanılan bitki çaylarının size olan etkilerini araştırmalısınız. Diyet yaparken uygulanan içecekler genellikle bitki çayları olmaktadır.

Diyet içecek tarifleri arasında bulunan çilekli naneli su hazırlanması oldukça kolay olan tariflerden birkaçıdır. Çilek ve naneyi küçülterek su içende bekletmeniz ve birkaç saat sonra içilmeye hazır olan mükemmel bir içecek halini almasını sağlayacaktır. Elmalı şekilde de hazırlayacağınız bu suyu limon ve yeşil elmanın bekletilmesi ile mükemmel bir içecek haline dönüştürebilirsiniz. İsteyenler için diyet listesine eklenecek olan bir diğer içecek tarifi ise biberiye ve kekik çayının birkaç dakika sıcak suda bekletilmesi ile içine bir kaşık bal ilave ederek içilmesidir. Bu da hem yağ yakıcı bir özelliğe hem de hoş bir içecek olmasına etki edecektir.

Diyet içecek tarifleri, yağsız süt içerisine muzu karıştırmadan önce bekletilmesi ve içeriğine katılarak karıştırılması ile elde edilmektedir. Bu şeklide besin tüketimi oldukça yüksek olan bir içecek hazırlamış olacaksınız. Bu hazırlanan içecek çoğunlukla emziren annelerin diyet listelerinde yer aldığı gibi birçok kişinin de rahatlıkla tüketebileceği bir diyet programı oluşturmaktadır. Diyet yaparken su içmenin zorunluluğu bazı kişiler için zor gelebilir. Su içmeyi sevmeyen kişiler içinde, suyun içinde meyve bekletilmesi gibi diyet içecek tarifleri oldukça etkili olmaktadır.

??????????????????????????????????????????????????????????????

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Hızla Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ? başlıklı makalemizde bebeğe kilo aldıran besinler, bebeğe kilo aldıran çorbalar ve bebeğe kilo aldıran ek gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun