Sağlıklı Yaşam

Kısa Sürede Zayıflamak İçin Diyet Listesi

25 Ekim 2014

Eğer bir haftada beş kilo verdiren diyetlere inanan insanlardansanız, şimdiden belirtelim ki bu diyet size göre değil. Evet, bir haftada beş kilo verilebilir ancak tartıda verdiğinizi sandığınız kilo maalesef su ve kaslardan çoğunluk olacak şekilde gidecektir. Tartı üzerinde beş kilo verseniz de ayna karşısına geçtiğinizde sizi hiçte mutlu etmeyecek görüntüler göreceksiniz. Ve yıktığınız kasların geri kazanımı hiçte kolay değildir. Biz size dengeli protein-karbonhidrat-yağ diyeti sunuyoruz. Protein kaslarımızın sağlığını sağlar, karbonhidrat enerji kaynağımızdır ve yağlar (tabi ki faydalı yağlar)  ise hücrelerimizin yapı taşını oluşturmaktadır. Bu sebeple üç bileşende diyetimizde dengeli şekilde olmak zorundadır. İstediğiniz forma ulaşmak istediğiniz kadar kısa sürede olmayabilir, ancak verdiğiniz kiloların sağlıklı ve kalıcı olacağına emin olabilirsiniz. Size önerdiğimiz diyet 1300 Kcal’dir.

DİYET LİSTESİ:

Sabah: Bir adet yumurta, bir bardak süt, dört adet siyah zeytin, kırk gram yağsız beyaz peynir, bir ince dilim tam buğday ekmeği

Öğlen:  Bir porsiyon ızgara et/balık/tavuk, bir kâse yağsız yoğurt, bol salata, iki yemek kaşığı pilav ya da bir ince dilim kepek ekmeği

Akşam: Bir porsiyon ızgara et/balık/tavuk, bol salata, bir adet haşlanmış patates/ ( Bu öğün saati asla akşam yediyi geçmeyecek.)

Kısa sürede kilo verebilmek için her gün mutlaka iki-üç litre su, iki kupa bitki çayı içilmelidir. Kahve ve siyah çay tüketimi bir bardağı geçmemelidir.  Şekerleme,  çikolata,  kızartma, asitli içecekler, hamur işlerinden uzak durulmalıdır. Her haftanın sonunda sadece bir öğün kendinize tatil ilan ederek istediğinizi yiyebilirsiniz. Yalnız bir sonraki öğün daha hafif yiyerek bunu telafi etmelisiniz. Her gün en az 30 dakika yürüyüş yapmayı ihmal etmeyiniz.

diyet-listesi-kilo-verme12

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Zayıflamak İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde sağlıklı diyet, sağlıklı diyet kahvaltı ve sağlıklı diyet listeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun