Güzellik

Saç Dökülmesini Engelleme Yolları ? Nasıl Engellenir ?

9 Kasım 2014

Kadın ya da erkek fark etmez saç dökülmesi küçük büyük herkesin problemidir. Günümüzdeki beslenme alışkanlıklarımız ya da yaşadığımız stres saç dökülmesini tetikler. Özellikle banyo yaptıktan sonra küvette ya da tarakta biriken saçlar bizi her zaman mutsuz etmiştir.

Saç dökülmesini engellemenin en etkili yolu öncelikle saç dökülmesine sebep olan nedenleri bulmaktır. Saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri genetik sebeplerdir. Saçlarınızın rengi, uzunluğu, şekli ve dökülmesi hep genetik sebeplerden kaynaklanır.

Yine saç dökülmesine sebep olan etmenlerden biride hormonsal değişikliklerdir. Zaman zaman geçirdiğimiz hastalıklar ya da yaşadığımız sıkıntılardan dolayı değişen hormon dengemiz saç dökülmesine sebep olabilir.

Ayrıca yine kullandığınız ilaçlar ve sağlığınız için kullandığınız ilaçlarda saç dökülmesini tetikleyen etmenlerin başında yer alır.

Saç Dökülmesini Nasıl Engelleriz ?

Öncelikle kullandığınız şampuandan başlamalısınız. Ya çok pahalı ya da çok doğal ürün kullanmanızda fayda var. Pahalı ürünler zaten kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Eğer pahalı ürünlere gücünüz yetmiyorsa ev yapımı şampuan ve temizlik malzemeleri kullanmanız gerekmektedir.

Saçlarınız bir süredir dökülüyorsa sırayla değişik marka saç şampuanlarını deneyip kendiniz için en uygun olan modeli bulmalısınız. Zira arkadaşınıza çok iyi gelen bir şampuan sizde olumsuz sonuçlar verebilir.

Başka bir çözüm yolu da aktarlardır. Eğer pahalı bakım ürünleri alamıyorsanız aktarlarda bulabileceğiniz doğal ve bitkisel çözümler size oldukça iyi gelecektir. Zira bu ürünlerin %100 doğal olması kısa zamanda saç dökülmesi probleminizi ortadan kaldıracaktır. Ayrıca 2 günde bir saç yıkamanında çok büyük faydası olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Nasıl Uzatılır ? Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri başlıklı makalemizde tırnak nasıl çabuk uzar ve tırnak nasıl uzatılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun