Diyet Listeleri

Oğlak Burcu İçin Özel Diyet Listesi

4 Kasım 2014

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn’dür. Oğlakların metabolizmaları hızlıdır ve güçlü bir bünyeye sahiptirler. Vücutlarında bağırsak sorunları yaşamalarına rağmen mideleri güçlüdür. Bağırsak sorunlarını azaltmak için bolca sıvı ve lifli gıdalar tüketmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra oğlak burcu kemikleri yönetir. Bu nedenle oğlak burçlarının romatizma, sinir ağrısı, eklem ağrısına yakalanma ihtimali yüksektir. Oğlakların kemiklerine iyi bakması gerekir ve kalsiyum ve protein açısından zengin besinler tüketmelidirler. Oğlak burçları yaptıkları diyeti egzersiz ile de desteklemelidirler. Oğlaklar için en uygun sporlar, koşu ve dağ yürüyüşüdür. Oğlak burçları, sizin için hazırlanan özel diyet listesini düzenli uyguladığınızda istediğiniz forma ulaşacaksınız.

DİYET LİSTESİ

1.GÜN

Sabah: Ilık limonlu su, haşlanmış yumurta, yağsız beyaz peynir, zeytin ezmesi

Öğlen: Haşlanış tavuk, üç kaşık pirinç pilavı, bol salata

Akşam: İnce bir dilim çavdar ekmeği, salata, yoğurt, bir porsiyon sebze yemeği

2.GÜN

Sabah: Ilık ballı süt, ince bir dilim kepek ekmeği, domates, biber, dört tane yeşil zeytin

Öğlen: Bir porsiyon tavuk sote, yoğurt, üç kaşık sebzeli pilav, salata

Akşam: Bir porsiyon buğulama balık, bol limonlu salata, ince bir dilim tam buğday ekmeği

3.GÜN

Sabah: Şekersiz bitki çayı veya kahve, az yağlı maydanozlu omlet, domates, küçük bir parça yağsız beyaz peynir, ince bir dilim çavdar ekmeği

Öğlen: Bir porsiyon ızgara köfte, salata, dört kaşık makarna

Akşam: Bir tane haşlanmış patates, sirke ve limon soslu brokoli, ince bir dilim kepek ekmek, bir kâse yoğurt

Oğlak burçları düzenli diyet, bol sıvı tüketimi ile istedikleri forma kısa sürede ulaşabilirler. Uzun süre aç kalmak kan şekeri üzerinde olumsuz etki oluşturacağı için ana öğünler arasında meyve veya kuruyemiş veya grisini tüketmelidirler.

zayiflama-diyet-kilo-verme-98

Bir önceki yazımız olan Kova Burcu İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde kova burcu diyeti, kova burcu erkeği diyeti ve kova burcu hangi gün diyete başlamalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun