Diyet Listeleri

Mike Moreno 17 Gün Diyeti Listesi

23 Kasım 2013

MİKE MORENO 17 GÜN DİYETİ

Çıkardığı kitapta 17 gün gibi kısa bir zamanda aç kalmadan nasıl en az 5 kg verilebileceğini anlatan Dr. Michael Rafael Moreno Hahneman Tıp Fakültesi mezunudur. Dukan diyeti ve Karatay diyetiyle birlikte çok satan kitaplar arasına giren kitabı onlarca okuyucunun  kilo problemlerine çözüm olmuştur. Uygulayanların sağlıklı ve hızlı kilo vermenin yanında aç kalmadan kilo verdikleri diyet aslında doktorun kendi hastaları üzerinde uygulayıp başarı kazandığı uygulamaları içermektedir. Dr Mike  2008 yılında Amerika’da ‘walk with your doc’ programını başlatmış büyük ilgi gören program büyük başarıları da beraberinde getirmiştir.

Peki, Nedir Dr. Mike Moreno 17 günlük diyeti? İşte diyetin ayrıntıları;

Kahvaltı;

-2 yumurta veya 4 yumurtanın akı. Bunlar kesinlikle yağ kullanılmadan pişirilmelidir. Yumurtadan hoşlanmıyorsanız probiyotik besin olan yoğurt tüketilebilinir. 1 porsiyon meyve. Meyveyi damak zevkinize göre seçebilirsiniz. 1 fincan yeşil çay. Yeşil çayın zayıflamaya etkisi büyüktür. Fakat mutlaka şekersiz tüketmelisiniz.

Öğle yemeği;

-Balık kümes hayvanları veya yumurta gibi protein ihtiva eden besinlerden bir porsiyon yenilmelidir. Yanında sınırsız miktarda yağsız salata tüketilebilinir. 1 fincan yeşil çay.

Akşam yemeği;

– Balık veya tavuk. Öğlen balık yenildiyse tavuk, tavuk yenildiyse bu öğünde balık tercih edilmelidir. Sınırsız miktarda salata ve en fazla 1 yemek kaşığı sıvıyağla hazırlanmış yağsız sebze yemeği. 1 fincan yeşil çay.

Atıştırmalık;

– 2’nci meyve porsiyonu. 2’nci probiyotik porsiyonu. ( gerektiği durumlarda açlık hissettiğinizde öğün aralarında tüketebilirsiniz)

Evet, bu diyetle 17 günde 5 kilo vermeniz mümkün! Fakat amaca ulaşmak için diyeti uygularken bir takım stratejileri de yazmayı unutmuyor Dr.Mike. Mesela kahvaltıyı hiçbir zaman atlamamalısınız. Vücudumuzun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ihtiva eden salatayı çok tüketmekten kaçınmamak gerekir. Ayrıca günde iki kere 17 dakikalık egzersizi diyet boyunca kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Pasta Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun