Sağlıklı Yaşam

Dua Okuyarak Zayıflamak Mümkün – Zayıflatan Dualar

25 Ekim 2015

Dua okuyarak zayıflama ilk duyulduğu zaman biraz uçuk bir şey gibi duyulsa da yaratanın kulları için hayat içerisinde yaşarken yaşadığımız bir çok derdin karşısına dik durmamızı sağlayacak kolaylığı kulları için göndermiştir. İman gücü ile birçok derdin hatta iyileşmenin çok zor olduğu hastalıklardan bile daha kolay kurtarıldığını biliyoruz. Bu kadar hayatımızı kolaylaştıran dinimizin neden başka bir derdimiz olan kilolardan kurtulmak için neden bize kolaylıklar sağlamasın.

Zayıflamak isteyenlerin yapabilmesi gereken Dua okuyarak zayıflama yöntemi tabiî ki sınırsız bir şekilde yüksek kalorili yiyecekler tüketim sonrasında dua ettim zayıflamadım diye bir yöntem değil. Ama nefis ve irade güçlendirmek adına yapılan dualar neden yiyecekler karşısında irademizin güçlenmesine neden olmasın. Sonuçta diyet yapmak güçlü bir irade gerektirmektedir.

Dua okuyarak zayıflama yöntemi uygulamak isteyenler için bunlardan örnek verecek olursak ESMAÜL HÜSNA yani Allahın isimleri arasından olan Ya Samed’in zikir olarak söylenme maksadı giyim ve besinler yani yemek yeme ve sıvı tüketme gibi zaruri ihtiyaçların karşılanmasında zorluk çekmeyeceği ve karşılamasından dolayı bir sıkıntı yaşanmayacağından dolayı kimseye muhtaç olmazdır. Azlığından veya çokluğundan dolayı yani bulunduramadığı şeylerden dolayı eksiklik hissine karşı elem ve keder duymaz. İrade konusunda irfan sahibi olur. Allahın isimlerinden Ya Samed ismini her gün sabah beşyüz yirmi defa okuyan açlık hissi duymaz. Bir kağıda yazılır ve bardakta bekletilip bir süre sonra suyu içilirse içenin iradesi ve nefsi kuvvetlenir Allah’ın bu adı şu Kur’an Kerim ayetlerinde geçmektedir. Asıl anlam olarak da ‘ona herkes ve her şey muhtaç olsa da onun kimseye muhtaçlığı yoktur’ diye açıklandırılmıştır. Deneyenler etkisi olduğunu ve diyet yaparken daha kolay aşırı kalorili yiyeceklere karşı gelebildiklerini söylüyorlar.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun