Güzellik

Kısa Sürede Evde Vücut Geliştirme

13 Kasım 2013

Hiç kimse annesinin karnında kaslı olarak doğmaz. Bunun için uzun süreli eğitimler alınması gerekir. Çalışma ve azim vücudunuzun gelişmesinde yardımcı olacak temel etkenlerdir. Daha önceden hiç vücut geliştirmediyseniz vücut geliştirmek için bir çaba sarf etmediyseniz işiniz biraz daha zor. Öncelikle İki kat disipline iki kat daha fazla zamana iki kat daha iyi beslenmeye ihtiyacınız var. Kısa sürede vücut geliştirme bir bakımdan dengeli olarak hayata hızlıca tutunmanızı sağlar.

Kısa sürede vücut geliştirmeninpüf noktası başlı başına disiplindir. Vücudunuza o disiplini aşılamanız gerekir. Bunun için deneyimli bir eğitmene ihtiyacınız var. Vücut geliştirme basit görünmekle beraber gündelik zamanınızın bir bölümünü sürekli ayıracağınız bir alışkanlık olmalıdır. Önerim haftada en az üç gün vücudu zorlamamakla beraber yarım saat ile başlamanızdır. Herkesin vücut gelişim süresi farklıdır. Bunu çeşitli uygulamalar olmadan görmek mümkün değildir.

Vücudunuzun kısa sürede iyi olması için bir diğer unsur beslenme alışkanlığı ve uyku probleminin giderilmesidir. Günde en az 7 yahut 8 saat uyumanız gerekir. Uyku düzeniniz yoksa şimdiden güçlü kasları aklınızdan çıkarın. Vücut eğitilmesi gereken akıllı bir robot gibidir. Bir diğer unsur olan beslenmeye de dikkat etmeniz gerekir. Ne yediğiniz çok önemli olmakla birlikte hangi öğünlerde günde ne kadar besin tükettiğiniz de önemlidir.

Lafın kısası kısa sürede vücut geliştirmek için hayatınızı disipline sokmanız gerekir. Beyninizle görüşün fikir ayrılığı asla olmasın. Beyinde vücudunuzun gelişeceğini bilsin ki diğer organlara o derece ayar versin. Disiplin her şeyin başında gelir. Haftada üç gününüzü kendinize ayırın. O günlerde ne bir arkadaş ne bir iş nede sosyal herhangi bir olay alıkoymasın sizi. Geliştireceğiniz bölgelere fazla yüklenmeden günde yarım saat ile başlayarak programı uygulayın. İlk 2 hafta alışma süresi olduğundan vücudu fazla zorlamayın. İki hafta sonra vücudunuz disiplini alacak ve artık sizde vücut geliştirmeye başlayacaksınız. Çok kısa sürede kaslarınızın geliştiğini hissedebileceksiniz. İyi bir vücut için Disiplinden asla vazgeçmeyin. Şuandan itibaren başlamalısınız geçen her zaman eriyen kas anlamına gelir.

 

Bir önceki yazımız olan Yoğurdun Cilde Faydaları ve Yoğurt Maske Tarifleri konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun