Güzellik

Cildi Canlandırmak İçin Neler Yapılmalı

13 Kasım 2013

Bay ya da bayan fark etmezsizin genç görünmek ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin isteyeceği bir özelliktir. Cildimizi korumak ve onu canlandırmak bizim elimizdedir. Cildimiz, çevresel ve genetik faktörler gibi daha pek çok durumdan etkilenmektedir. Bu tür, cildimize zarar veren etkenleri kendimizden uzak tutmak için size bazı önerilerimiz var.

1-      Peeling uygulayın. Bu işlem sayesinde cilt fizyolojisi kendini baştan yaratır.

2-      Yüz temizliğinizde tazyikli su kullanın. Tazyikli su ile yapacağınız duş cilt stresini azaltmaktadır. Bunun yanında cildinizi her ay profesyonel merkezlerde temizleterek, parlamasını sağlayın.

3-      C vitamini, kolajen üretimini ve kan dolaşımını arttırdığından cilt bakımı için çok önemlidir. Bu yüzden içersinde C vitamini bulunan cilt bakım ürünlerini tercih edin.

4-      Cildinizi hep nemli tutun. Piyasadaki pek çok nemlendirici ürün gün boyu etkisini sürdürmektedir. Bitki özlü ve protein içeren ürünler, cilt hücrelerini hareketlendiriyor ve cildi dış etkenlere karşı koruyor. Bunun yanında güneş ışınlarına karşı koruyucu etkisi olan ürünleri de tercih edin. Bu tür ürünler lüks olarak görülmemelidir. Bunlar cildinizin ihtiyacı olan ürünlerdir.

5-      Yüzünüzü haftada 3 kere kremleyerek masaj yapın. Masaj yaparken parmaklarınızı kullanın ve oval hareketlerle kremi yüzünüze iyice yedirin.

6-      Uyku saatlerinize dikkat edin. Vücudumuz ilk uyku zamanlarında büyüme hormonları üretir. Büyüme hormonları ise hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu zamanlarda uygulayacağınız, vitamin ve enzimatik içerikli gece kremleri cildinize mükemmel takviyeler sağlamaktadır.

7-      Kış aylarında cildinizi mutlaka nemlendirin. Yaz aylarında ise su içmeyi ihmal etmeyin, en az 1,5 litre su tüketin. Bu cildinizin nen oranını koruyacaktır.

8-      Metabolizmanızı, kısa şekilde aldığınız nefeslerle canlı tutun. Ayrıca oksijen maskesi de kullanabilirsiniz. Oksijen maskesi bir nevi ekspres lifting görevi görmektedir. Bu işlem ile hücreler oksijen ihtiyacını tam olarak görmektedir. Bu olay, cildimizin sağlıklı ve taze görünmesini sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipleri ve Günlük Cilt Bakımı konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun