Diyet Listeleri

Kilo vermek için çok etkili 10 altın kuralı açıklıyoruz

30 Kasım 2015

Kilo vermek için Başta nefsimize hakim olmak kaydıyla birçok kural vardır. Bu kurallarla sürekli olarak karşı karşıya kalırız fakat bazı kurallar bizim kırmızı noktamız gibidir bu noktaları geçmez isek çok kısa sürede İstediğimiz kiloya rahatlıkla konuşabiliriz sizlere bu konumuzda kilo vermek için yapmanız gereken uymanız gereken altın kuralları sıralamak istiyoruz.

Kilo vermek için altın kurallar

– Günlük olarak ünlenen bir bardak su içerek başlayın bir bardak su ihtiyacını karşılayacak hem de midemizde yansıtarak fazla yemenizi engelleyecektir.

– Ürünlerde mutlaka ufak ufak değişiklikler getiren Bu sizin beslenmeniz açısından son derece önemlidir mesela maydanoz ile yapmış olduğunuz salataya Bir dahaki sefere zeytinyağı ve limonlu beslenme alışkanlıklarınızı değiştirecektir.

– Eğer tatlı sizin vazgeçilmezleriniz arasındaysa büyük pastalar yada kekler ya da şerbetli tatlılar tatlılar yerine parça parça bitter çikolatalar tüketebilirsiniz tatlı ihtiyacınızı kısıtlayacak öğünlerden sonra tatlı ihtiyacınızı giderecektir.

– Ürünlerde mutlaka küçük Tabaklar kullanmayı tercih edin yemeklerin tamamını kesinlikle sofrayı koymayın tabağınız bitmeden ise tekrar yemek ilavesi yapmayın..

– Bol bol olabildiğince hareket etmeye özen gösterin hareket edebilmek için her fırsatta mutlaka değerlendirin yürüyen Merdivenler yerine basamakları tercih edin oturmak yerine ise ayakta durmayı tercih etmelisiniz.

– Türk etmiş olduğunuz günlük içeceklere çok dikkat edin genellikle gazlı içeceklerden meyve sularından ve alkollü içeceklerden uzak durun bol bol su içmeyi Tercih edebilirsiniz.

– Kesinlikle aç kalmayın bir diyette yapılması gereken en son şey aç kalmaktır Eğer aç kalırsanız yapmış olduğunuz diyet kısa süreli olacaktır Ve yapacağınız diyet Size hiçbir kazanç sağlamayacaktır Bunun yerine az ama sık sık beslenmeyi deneyin.

– Ara öğünlerinizde mutlaka meyve yemeye Özen gösteriniz yüksek proteinli ve yükseklik oranlı meyveler ve Tok tutacak hem de daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

– Akşam yemeklerinizi mutlaka erken saatlerde yemeğe Özen gösteriniz akşam yemekleri kalori alımının en fazla gerçekleştirildiği öğünlerdir Bu öğünde mutlaka tabaklarınızı ve porsiyonları küçük seçmeye özen gösterin akşam yemekleriniz genellikle 400 kalorinin altında olmalıdır. Mutlaka uyumadan en az üç saat önce akşam yemeklerinizi tüketmelisiniz.

– Diyet programlarında uyku düzeni çok önemlidir mutlaka uykunuzu düzenlemelisiniz Aksi takdirde uykusuzluk sizleri enerji kaybına sürükleyecektir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun