Güzellik

Kayısı Çekirdeği Yağı ile Cildinizi Bebek Gibi Yapın

13 Kasım 2013

Kurutulmuş olan kayısıların çekirdeğinden hazırlanan kayısı çekirdeği yağını yüzünüzün her bölgesine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu yağ hem doğaldır hem de cilde faydalıdır. Kayısı çekirdeği yağının içerisinde, bol miktarda A vitamini bulunur. Bunun yanında cildinizi nemlendirir ve ileri yaşlarda karşılaşabileceğiniz kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. Bu yüzden yaşlanmayı önleyen cilt ürünlerinden biri olarak gösterilir. Bu ürünü sıcak havalarda dışarı çıktığınızda kullanmayın.

Bu yağ, gece yatmadan önce cildinizi temizledikten sonra uygulandığında olumlu sonuç vermektedir. Kayısı çekirdeği yağını almaya karar verdiğiniz de mutlaka soğuk pres ile üretilip üretilmediğini yetkili kişiye sorup öğrenmelisiniz.  Kayısı çekirdeklerinin yağı, yüksek basınç altında sıcak işlem görmeden çıkartıldığında, içerisinde bulunan vitaminler saklanabiliyor. Bu krem ile çeşitli bitkisel yağlar bir araya getirilerek yeni bir cilt ürünü de elde edilebilmektedir. Bu ürünler, cilde doğal bir parlaklık ve canlılık getiriyor. Bunu yanında cildin yenilenmesini ve korunmasını da sağlıyor. Bu ürün, her cilde uyumludur ve kolayca cilt tarafından emilebilir. Kaysı çekirdeği yağı, cilt sıkılaştırıcı ve elastikiyet attırıcı olarak kullanılabilmektedir. Bu yağın, sahip olduğu yağ asidi oranı istenen düzeyde olduğu için cilt bakımı açsından kullanıcılarına çok sayıda faydası vardır. Cildi kuru olan kişileri olası erken yaşlanmalara karşı daha dirençli duruma getirirken, yağlı cilde sahip kişilerin cilt yapısındaki yağ oranını dengeler. Cilt bakımı ürünü olarak tek başına kullanıldığında, yüz temizleyici ve sivilceleri kurutma özelliğine sahiptir.

Kayısı çekirdeği yağını, 30 yaş gruplarında belirginleşmeye başlayan ince kırışıklıklar için kullanabilirsiniz. Yağın tam etki göstermesini istiyorsanız, haftada sadece 2 ya da 3 defa kırışıklık olan bölgelere sürmeniz yeterlidir. Bu yağın faydası en çok geceleri görülmektedir. Bu yüzden gece yatmadan önce uygulamanız çok önemlidir. Gündüz vakti yüzünüze uyguladığınız da ise kesinlikle güneş ışığına çıkmamalısınız. Kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda bebek yağlarının içine de katılabiliyor. Bu karışımı haftada bir kere uygulamak suretiyle göz etrafına, selülit olan kısımlara ve dudaklarınıza rahatlıkla sürebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kirpik Uzatma Yöntemleri ve Uzayan Kirpikler konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun