Güzellik

Evde Manikür Yapmak İçin Gerekenler ve Tüyolar

10 Kasım 2013

Kadınlar için el bakımı özellikle önemli bir durumdur. Zira tertemiz ve bakımlar tırnaklar size her zaman yüksek puan kazandırır. Çünkü bu fiziğinize özen gösterdiğinizi gösterir. Bayanlar genelde sadece oje sürerek bu bakımı sağlamaya çalışır. Ancak tırnak bakımı sadece bundan ibaret değildir. Güzel tırnaklara sahip olmak istiyorsanız yapmanı ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sağlıklı ve güzel bir manikür için gerekli olanlar:

Kaliteli ve Yerinde Malzeme

Öncelikle kendinize gerçekten kaliteli bir manikür seti alın. Bu seti alırken paradan kaçınmayın. Zaten en pahalı seti bile alsanız bu o kadar da çok bir para değildir. Manikür setinde mümkünse kağıt törpü tercih ediniz. Maniküre başlamadan önce parmaklarınızı sıcak suyun için yaklaşık 15 dakika bekletin. Daha sonrasında parmaklarınızı pamuk ile kurulayıp tırnaklarınıza vazelin sürünüz.

Manikür Aşaması

Tırnaklarınızda bulunan etleri kesmeyiniz. Etleri geriye doğru iterek manikür işlemine başlayınız. Tırnaklarınızı yanlardan başlayıp ortaya doğru törpülemeye yapınız. Törpüleme işleminden sonra mutlaka parlatıcı ya da ona benzeyen bir cila kullanınız bu bakımlı havasını arttıracaktır. İşlemler bittikten sonra mutlaka krem sürünüz.

 

Bir sonraki makalemiz olan Saç Beyazlamasına Doğal Çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun