Güzellik

Toz Fondoten Kullanımı Hakkında Bilgiler

13 Kasım 2013

Toz fondöten kullanımını kolay zanneden kadınlar ,  genelde yapılacak ufak bir hatayla ortaya istenmeyen bir görüntü çıkabileceğini kesinlikle unutmayın.

Toz fondöten kullanıyorsanız eğer öncelikle yağsız bir nemlendiriciyle kullanmanız gerekmektedir. Nemlendiriciyi sürdüm hemen arkasına bir de fondoten süreyim derseniz yine hataya düşersiniz. Bunun için yapmanız gereken nemlendiricinin cildiniz tarafından iyice emilimini beklemek olcaktır. Başka bir ifadeyle daha henüz makyaja başlamadan 5 dakika önce nemlendiriciyi sürmeniz gerekmektedir.

Süngerinizi alarak toz fondötene dikkatli bir biçimde sürüp, ıslatın. Islattıktan sonra iyice sıktığınız sünger, fondöteninizin hafif görünmesini sağlayacaktır. Şimdi ise yüzünüzün geniş kısımlarından başlayarak boynunuza ve çenenize kadar uygulamaktan kaçınmayın. Aynı zamanda bu uygulama esnasında toz fondotenin dağılmamasına da özen gösterin.  Yüzünüzde renk farklılığın ortaya çıkmamasına dikkat edin. Renk farklılığının olmamasının en önemli avantajı hiç şüphesiz yüzünüzün daha doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

Toz Fondöteni yüz nemlendiricisi veya güneş koruyucunuzla karıştırıp cildinize hoş bir karışım likidi ortaya çıkarabilirsiniz; vücut losyonuyla karıştırıp bacaklarınızdan, dekolteye ve kollara  kadar  bu kısımlara biraz bronzluk katabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Makyaj Temizleme Yolları ve Öneriler konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun