Güzellik

Kaşlar Nasıl Alınmalı ? Kaş Alımı Teknikleri

13 Kasım 2013

Hanımlarımız bilhassa bu paylaşımı sıkı okuyun. Hanemizde kaşlarımızı düzeltirken, fazlalıkları alırken, şekillendirirken tek takım süre kaş şeklini bozmuşluğumuz olmuştur.Kaşlar kişiliğin aynasıdır. Kaşlarınızın kişiliğinizi yansıtmasını ve alıcı bakışlara elde etmek istiyorsanız uzmanların size tek takım teklifleri var…

kas alma1 Alıcı kaşlara sahip olun! ‘Kaş’ deyip geçmemek gerekir. Zira değişken tek kaş modasının dahi yaratıldığı nihai zamanlarda , değişmeyen tek hakikat var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz amaçlı en uyumlu kaş formunu ne türlü bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.
Öncesinde, yüzünüze en uyumlu kaş şeklini bulmanız gerekmektedir . Bunun amaçlı , tek kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki benzeri yüksek olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin isabet geldiği noktadan başlamalıdır. Ardından kalemi şakağınıza hakikat eğin. Bu puan da kaşın sona erdiği koltuk olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek tek hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.
KAŞ YAYINIZI BELİRLEYİN Kaşınızın maksimum olacağı puan , gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda uyarı edin: Burundan bu yana kaşın üçte ikisi yukarıya hakikat ve meydana gelen üçte biri de aşağıya hakikat gitmelidir. Şayet kaşın iç bölümü tek sürü kalın ve harici bölümü tek sürü inceyse, önden meydana civarı kaş kalemi ile düzeltin
ACITMADAN ALIN Kaşlarınızı alırken hep çıkma yönlerine yönelik çekin. Öncesinde aşağıya kenardan başlayın. Üst kenarı yalnızca inceltin.
Dikkat: Pek kaçırmayın! Birden Tek Sürü kez pek alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.
BOŞLUKLARI DOLDURUN Öncesinde kaş fırçasıyla aşağıya hakikat tarayın. Bu biçimde boşlukları görmeniz olası olabilir . Ardından kaş kalemi ile incecik çizgiler şeklinde boşlukları doldurun. Nihai olarak da kaşlarınızı yukarıya tarayın.
PROFESYONELLER NE KULLANIYOR? Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları rahatlıkla alabilir, belli tek süre ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde ek olarak huzurlu ediyorsanız, onu seçim edin.
Kaş modasını oluşturan dünyanın en sıkı kadınları:
40’LI YILLAR İnce kaşlar modaydı. Tek ilahe meydana gelen Greta Garbo’nun kaşları hemen hemen tamamıyla alınmıştı.
50’Lİ YILLAR Tam aksine kalın kaş modası vardı. Ceylan gözlü Audrey Hepburn, kaşlarını kalın kalın boyardı.
70’Lİ YILLAR Natürel görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve kıvırcık kaşlarıyla natürel görünümün temsilcilerindendi.

 

Bir önceki yazımız olan Kaş Bakımı Nasıl Yapılır ? konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun