Güzellik

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır ?

13 Kasım 2013

En tehlikeli şeylerden biridir hata alınmış kaşlar… Tek anda yüzünün ifadesi değişebilir, milletçe aralarında “kaşım küstü” halinde deyim edilen yıkım gerçekleşir ve edinilen yerden kaş çıkmaz!

O yüzden kaşınızı kesinlikle profesyonel birine aldırmalısınız. “İlle de ben alacağım” diyorsanız öncesinde yazımızı okuyun.

1) Kaşlarınızı tek fırça sayesinde düzeltin ve yukarıya gerçek tarayın. Şayet kaşlarınız düzse aşağıya gerçek tarayın. Minik tek makasla normal uzunluğa ulaşıncaya civarı kıslatın. Böylelikle hakikat kaş şekliniz meydana çıkacaktır.

2) Kaşınızın tam ortasını kalem sayesinde belirleyin. Kalemi burnuzun anında yakınında ve yüksek tek biçimde tutun. Kalemin dışarısında olan kısım burnunuzun kapsamlı görünmesine ne sebeple olur .

3) Kalemi göz bebeğinizin önünde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği puan , kaşınızın kavisli olması gerekli durumda olan yerdir.

4) Kalemi tek ucunu burnunuzun kenarına öbür ucunu gözünüzün kenarına geliyor olacak biçimde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği puan kaşınızın sona ermesi gerektiği noktadır.

5) Beyaz tek kalem faydalanarak alınacak durumda olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz nitelik , kaşın koyu görünmesini olanağı sağlar . Böylelikle alırken sizlere kolaylık olur.

6) İki kaşınızın arasını ağda sayesinde temizleyebilirsiniz. Bu hem tek ek olarak çabuk hem tek de ek olarak pratik tek yoldur . Ağdayı tüylerin çıkma istikametine gerçek uygulayın ve çekin.

7) Beyaz rengarenk bölümde yer alan pek tüyleri cımbız sayesinde alın.

8 ) En Son olarak cildinizde tek buz küpünü 5-6 dk bekletin. Böylelikle kızarıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ten ve Saç Renginize Göre Makyaj Yapmanın Püf Noktaları konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun