Güzellik

Burç Özelliğinize Göre Makyaj Yapımı

13 Kasım 2013

Burçların yaşamımızdaki yeri bilinen . Doğumumuzdan başlayarak hayatımızın her evresini etkileyen burçlar, güzelliğin en mühim tamamlayıcısı meydana gelen makyajda da kendini gösteriyor.

Güzellik uzmanları her süre kadınları kişilikleri, surat tipleri ve yer aldıkları ortama yönelik makyaj uygulamalarını tavsiye ediyor . İşte bu yüzden astrolojide bulunan toprak, gökyüzü , ateş ve su gruplarından yola çıkılarak tatbik edilen makyaj stillerinden biri de sizin amaçlı .

Ateş grubu iddialı

Koç, Aslan ve Yay bu grubun temsilcileri. Ateş grubu kadınları, uyarı çekmeyi ve çekiciliklerini ön tasarıya çıkarmayı seviyorlar. Farklılık edilmek en kocaman tutkuları. Makyajlarında da uyarı cazip çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekmektedir . Ateş grubu kadınlarının rengi kırmızı ve kara . Gözlerde kara far ve kalem kullanmaları tavsiye ediliyor . Eye-liner, göz makyajının dayanılmaz ürünü. Gölgelemelerde beyaz farlar bir sürü işlerine yarıyor. Rujda ve allıkta kırmızı tonları tercih ederlerse içlerindeki uyarı çekme talebini tatmin edebilirler.

Su grubu sezgisel

Yengeç, Akrep ve Balık bu grubun burçları. Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Bilhassa nil yeşili kullandıklarında ek olarak esrarengiz iletiler verebilirler. Göz makyajında vazgeçemeyecekleri, kahverengi kalemler ve beyaz farlarla inşa edilmiş gölgeler. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanmaları gerekmektedir . Ruj seçiminde ise pembenin tüm tonları, bununla birlikte oranj, su grubu kadınlarının sıkması gerekli olan renkler.

Hava grubu bağımsız

Hava grubunun burçları meydana gelen İkizler, Terazi ve Kova, özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcileri. Gökyüzü grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembe. Gözlerde maviden laciverte civarı her tonu kolayca kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı katıyor. Ruj seçiminde de yeniden pembe ve tonları ağırlık kazanıyor.

Toprak grubu sakin

Toprak grubu kadınları uslu ve evcimen tabiatlı. Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Abartıyı sevmiyor ve sadeliği tercih ediyorlar. Makyajda da yalın ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekmektedir . Kahverengi, toprak grubunun rengi. Yüzün her bölümünde kahverengiyi kolayca kullanabilirler. Farlar, allıklar, rujlar daima bu rengin hakimiyetinde. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmaları tavsiye ediliyor . Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajlarında uygulayabiliyorlar.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlara Nasıl Bakım Yapmak Gerekli konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun