Diyet Listeleri

Karpuz Diyeti Listesi

6 Kasım 2014

Karpuz diyetinin diğer adı karpuz detoksudur. Yaz mevsiminde kilo vermek diğer mevsimlere oranla daha kolaydır. Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olarak karpuz başköşede yerini almaktadır. Karpuz kişiye tokluk hissinin yanı sıra ferahlık hissi de vermektedir. Karpuz kişiyi zayıflatmaz bunun yanı sıra toksinlerden arındırır vücudu. Karpuz diyetinin yanı sıra kiraz diyeti de uygulanırsa maximum derecede sonuç alınır.  Oldukça sağlıklı bir diyettir. Ayrıca son derece dengeli bir diyet çeşididir. Birinci karpuz diyeti 4 ile 6 ağustos arasında uygulanmaktadır. Önerilen ikinci karpuz diyeti ise 18 ile 20 ağustos tarihleri arasında uygulanmaktadır.

Birinci karpuz diyeti uygulanışı;

Sabah vakti; ilk olarak bitki çayı içilmelidir 3 bardak kadar. Kişinin kilosu 60 ile 70 kilo aralığında ise tüketilmesi gereken karpuz miktarı yarım kilo. Kişinin kilosu 70’ in üzerinde ise tüketilmesi gereken karpuz miktarı bir kilo kadardır.

Öğle vakti; sabah vakti ile aynı biçimde bitki çayı yanı sıra, kişinin kilosuyla doğru orantılı olarak yarım kilo ile bir kilo arasında karpuz tüketilmelidir.

Akşam vakti; akşam vakitlerinde sabah ve öğle ile aynı bitki çayı ve kişinin kilosuyla orantılı karpuz tüketilmesi uygundur.

Diyet süresi boyunca her gün ve her öğünde bitki çayı tüketilmesine dikkat edilmelidir. Diyet süresi boyunca bol bol su tüketilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra tüketilen karpuzların hibrit tohum ya da kabaktan aşılama olmaması gereklidir.

İkinci karpuz diyeti uygulanışı; 18 ağustos ile 20 ağustos tarihleri arasında uygulanan birinci karpuz diyeti ile aynıdır.

Önemli bir not; karpuz detoksunun daha verimli bir sonuç elde etmesi için yanı sıra uygulanan kiraz detoksunu başlanılmadan önce et, çay,  ekmek tarzında gıdaların tüketilmemesi uygun görülmektedir…

Bir önceki yazımız olan 3 Günde 5 Kilo Verme Diyeti Listesi başlıklı makalemizde 3 günde 15 kilo verdiren diyet, 3 günde 3 kilo ve 3 günde 4.5 kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun