Sağlıklı Yaşam

Hızlı Kilo Verdiren Besinler Nelerdir ?

25 Ekim 2014

Kilo verdiren bazı besinler vardır. Metabolizmayı hızlandıran bu besinler tüketildiğinde ekstra kilo verilmesi sağlanır. Kilo vermek için yalnızca bu besinleri tüketmekle değil egzersiz yapmakta üzerine diyet yapmak  yeterlidir. Peki Hızlı kilo verdiren besinler nelerdir? Yemekten önce ve yemekten sonra tüketilmesi gereken çaylar arasında rezene, anason ve yeşil çay başta olmak üzere bir çok çay çeşidi vardır. Hızlı Kilo verdiren besinler nelerdir ? sorunu tam olarak cevabı aşağıdaki yazımızdan almanız mümkün.

Hızlı kilo verdiren bitki çayları arasında en çok etkili olan makarnadır.  Bunun yanı sıra birçok farklı makarna çeşitleri yapmanız da mümkün olur. İstediğiniz sebzeleri karıştırarak farklı soslar elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz sosları makarnayla karıştırıp hem karbonhidrat hem de protein alabilirsiniz.. Bu bitkisel organik soslar hem sağlıklıdır hem de lezzetlidir. Bu tok tutma özelliği sayesinde öğünlerinizi azaltıp kilo verirsiniz. Bunun yanı sıra hazmı kolaylaştıran çaylar da vardır. Hazmetmeyi kolaylaştıran bu çaylar da çok fazla vitamin ve mineral desteğini bulabilir hatta bitkisel proteini de bu çaylardan elde edersiniz. Bitkisel çaylar arasında en çok tercih edilen ve etkili olan yeşil çaydır. Birde kekik çayı ve ada çayı yağ yakmanıza fazlasıyla yardımcı olur.

Bu besinlerin yağ yakma özelliği sayesinde kilo verirsiniz hem de tokluk hissi gerçekleşir. Bu hissiyat sayesinde iştihanız azalır. Bunun yanı sıra da diyet yapıldığı takdirde çok fazla egzersiz yapılırsa, Çok kısa sürede fazlaca kilo verebilirsiniz. Hızlı Kilo Verdiren besinler nelerdir ? sorusuna umarız yeterli cevabı verebilmişizdir. Bu Çayları tüketerek bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilirsiniz. Kilo kaybı olduğunda bağışıklık sistemi çökebilir. Bağışıklık sistemini tahıllı makarna ve sebzelerden korumanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Aldıran Diyet Listesi başlıklı makalemizde hızlı kilo aldıran diyet, hızlı kilo aldıran diyet listesi ve hızlı kilo aldıran diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun