Diyet Listeleri

Gençler İçin Özel Diyet Listesi

28 Kasım 2013

Gençlerin özellikle sınav dönemleri gibi yoğun olduğu günlerde ve kilolarından biraz şikayetçi olmaya başladığı dönemlerde ufak diyetler uygulaması doğru olacaktır. Zira vücudu beslenme konusunda yormamak ve daha fit bir şekilde olmak, gençliğinde verdiği enerji ile sizin daha aktif, daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bizde bu duruma istinaden tamamen gençlere özel bir enerji diyeti hazırladık. Daha sağlıklı ve enerjik olmak adına bu diyeti tercih edebilirsiniz.

1. Gün: Sabah şekersiz çay ya da kahve. Yanında sadece 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve 1 dilim kepek ekmeği. Öğle olduğunda sadece 1 kase çorba ve yanında yağsız salata. Ekmek tüketmiyoruz. Akşam yemeğinde ise 100 gram kadar tavuk yanında 1 dilim kepek ekmeği.

2. Gün: Sabah bitki çayı ile başlıyoruz ve 10 dakika sonra 2 çay kaşığı kadar reçel iznimiz var. Bunun yanında 2 dilim tam buğday ekmeği ve 1 dilim kaşar peyniri. Öğle yemeğimizde 1 kase süte yulaf ekleyerek tüketiyoruz, 10 dakika sonra 1 elma yiyoruz. Başka bir besin ya da ekmek yok. Akşam yemeğinde 100 gram oranında balık tüketiyoruz ve yanında isteğe bağlı olarak yağsız salata olabilir, ekmek gene yok.

3. Gün: Sabah 2 bardak şekersiz çay, yanında 1 dilim kepek ekmeği ve bir miktar halka peynir. Öğle yemeğinde haşlanmış sebzeler ve yanında yağsız salata. Akşam ise nohut yemeği sadece bir kase ve yanında yağsız yoğurt.

4. Gün: Güne 1 avuç ceviz, fındık ile başlıyoruz. Çay ya da kahve yok. Sadece 1 kase yağsız salata. Öğle olduğunda ise 1 adet havuç tüketiyoruz, 5 dakika sonra süt ile bir kase yulaf karıştırılıp tüketiliyor. Akşam yemeğinde ise tamamen özgürsünüz. Sadece bugün aşırıya kaçmadan akşam yemeğini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

5. Gün: 2 adet kuru incir tüketiyoruz ve 1 bardak süt içiyoruz. Bunun dışında dilerseniz yarım kase mısır gevreği tüketebilirsiniz. Öğle olduğunda 2 dilim tam buğday ekmeği ve ton balığı tüketiyoruz. Akşam yemeğinde ise türlü yemeği, yağsız yoğurt ve 1 dilim tam buğday ekmeği.

6. Gün: Sabah kahvaltımız 3 çay kaşığı reçel, 1 çay kaşığı bal ve 1 dilim kepek ekmeği, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ile başlayacak yanında ise 1 bardak şekersiz çay olabilir. Öğlen sadece yağsız salatamız ve 2 adet elmamız var aralıklar ile. Akşam ise 100 gram oranında dilediğiniz kırmızı et, mümkünse sığır eti; yanında sadece bol miktarda su ve dilim kepek ekmeği.

7. Gün: Sabah sadece 2 adet kuru incir alıyoruz ve başka bir şey tüketmiyoruz. Öğlen 1 kase çorba içiyoruz yanında 1 dilim ekmek. Akşam ise ton balığı, 2 dilim ekmek, yağsız salata tüketiyoruz.

Gençler için günlük düzenli spor, egzersiz yapmanın önemine değinmek istiyoruz ayrıca. Diyet süresince düzenli spor yapmanız ve özellikle günlük en az 2 litre kadar su tüketmeniz gerek vücut gelişimi, gerek daha dinç olmanız için büyük katkı sağlayacaktır.

???????????????????????????

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 30 Kilo Ver ! Kilolarından Rahatça Kurtul ! hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun