Güzellik

Evde Manikür Nasıl Yapılır ?

13 Kasım 2013

Herkes bakımlı elleri olsun arzu eder .Ama her sebep duyulduğunda , farklı sebeplerden ötürü manikür yaptırmaya gidemiyor musunuz? Peki hanede manikürünüzü kendiniz yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Prof manikürü sizde hanede yapabilirsiniz.Bunun amaçlı bir kaç uyulması gereken var olan ayrıntı var. Şartlarına uyarak hanede uygulayacağınız manikür ile sizde bakımlı tırnaklara ve ellere sahip olabilirsiniz. İşte ayrıntılarıyla manikür uygulaması ;

1. Ellerinizi yıkayın ve kurulayın.

2. Çift taraflı bir zımpara törpü faydalanarak , narin darbeler ile tırnaklarınızı törpüleyin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden, tırnak köşelerinizi törpülemekten sakının.

3. Tırnaklarınızı şekillendirmeye başlayın. Kullanılan en fenomen biçim ovaldir, ama siz elinize ve parmak şeklinize en uyumlu olanını şeçin.

4. Ne civarı sıkı yaptığınızı rastlamak amaçlı muayene edin. Tırnaklarınızı eskiyen bir çorap üstünde gezdirin. Tırnaklarınızın çoraba takılmaması gerekir.

5. Tırnaklarınızın etrafındaki deriye yumuşatıcı uygulayın ve birden çok dk bekleyin.

6. Ellerinizi bir kap ateş gibi suya geçirin ve birden çok dk ek olarak bekleyerek iyice ıslanmalarını sağlayın.

7. Tırnak etrafınızdaki ölü derileri hafifçe geriye itin. Bu sizlere acı vermamacı. Şayet iblis tırnaklarınız çıkmışsa, onları dikketlice kesinlikle .

8. El losyonu uygulayın ve bir elinizin başparmağıyla öbür elinizin avuç içerisine masaj inşa etmeye başlayın. Bu kan dolaşımınızı artıracaktır. Eşit zaman vererek masajı öbür elinize de uygulayın.

9. Tırnaklarınız, boyanmadan öncesinde temizlenmiş olmalılar. Asetonlu pamuk ile bütün tırnak yüzeyini ovun. Kaygan bir kalıntı olup olmadığını muayene edin. Hiçbir şey kalmadığında, tırnaklarınız oje amaçlı hazırlıklı demektir.

10. Nitelik zamanı! Fırçanın üst kısmına minik bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Fırçanız yalnızca bu işlemi sonuçlandıracak civarı oje taşımalıdır. Tırnak kenarlarınıza da gereken darbeleri yaptığınızda işi sonlandırmış olacaksınız. Tırnak, üç darbede tamamıyla boyanmış olmalıdır. İkinci sert sürmeden öncesinde hazırlıklı olması amaçlı birden çok dk bekleyin.

11. Oje hazırlıklı olana civarı bekleyin (dokununca kuru olmalı) ve sonra en üst sert sürün. Manikürünüze dünya vereceği benzeri tırnaklarınızı da koruyacağından, bu adımı atlamayın.

12. Bütün ekipmanlarınızı içki ile temizleyin ve kurudukları zaman, önümüzdeki manikür amaçlı uyumlu bir yerde saklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Kaş Bakımı ve Kaş Alma Tekniği konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun