Güzellik

Güneşlenirken Yapılan 5 Büyük Hata

13 Kasım 2013

Yaz aylarından faydalanmak, vücudumuzun sağlığı açısından önemlidir. Fakat güneşlenirken yapılan yanlışlar, vücudumuza zarar verebilmektedir.

Güneş koruyucu kremler nerede saklanmalı?

Güneş ışınlarından, vücudumuzu korumaya yarayan kremler, arabada ya da güneşin altında duran plaj çantalarında saklanmamalıdır. Bu gibi güneş altında kalan yerlerde kremin etkisi azalır ve içerisinde bulunan maddeler sizi güneş ışınlarına karşı daha az korur.

Göz çevrenizi korumayı ihmal etmeyin

Gözlerinizin çevresinde koyu halkalar var ise, güneş ışınlarından bu kısımları kesinlikle korumanız gerekmektedir. Bu bölgelere, 50 derece koruma içeren ve özel nemlendirici etkili güneş kremlerinden uygulayın.

Pudra ve fondöten ürünlerini dikkatli kullanın

Sahile giderken makyaj yapmamaya özen gösterin. Birçok kadın, pudra ve fondöten sürmenin kendilerini güneşten korutacağını düşünmektedir. Fakat bu çok yanlış bir düşüncedir. Bu ürünler, aşırı güneş ışınlarına maruz kaldığınızda cildinizde leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Güneş ışınlarının yoğun bir şekilde olduğu yaz günlerinde, yüzünüze makyaj yapmadan evvel mutlaka güneş ışınlarından koruyan ve nemlendirici özelliği olan ürünleri kullanın. Cildinize bu ürünleri sürdükten sonra makyaj uygulayın.

Saçlar güneş ışınlarından başınızı korumaz

Bilinenin aksine, güneşin etkisinde kalan saçlarınız, başınızı korumamaktadır. Direkt olarak güneşe maruz kalan başınızı korumanız şarttır. Aksi halde cilt kanserinin kafa derinizde belirme olasılığı vardır. Bu tür riskleri almak istemiyorsanız, mutlaka güneş kremi ve şapka kullanın.

Eller yaşınızı gösterir

Birçok kişi güneş kremi kullanırken kremi, ellerine sürmeyi unutur ya da ihmal eder. Oysaki eller kişinin yaşını ele veren en önemli belirtilerden biridir. Vücudunuz önem verdiğiniz kadar ellerinize de önem vermelisiniz ve onları korumalısınız. Ellerinize denize girdikten sonra tekrar krem sürün ve gün içinde de nemlendirici kremleri kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse Kullanımı konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun