Sağlıklı Yaşam

Erkek Bebeklere Kilo Aldırmak İçin Ne Yapmak Lazım ?

25 Ekim 2015

ERKEK BEBEKLERDE KİLO ALIMI İÇİN NE YAPMAK LAZIM

Yeni doğan bebeklerde kilo kontrolü yapmak ilk 12 ay için çok önemlidir. Yeni doğan bir bebek ilk 3-4 gün içinde doğum kilosunun yaklaşık %9 unu vermesi beklenir. Her iki cins bebektede durum aynıdır. Erkek veya kız bebek olması bu durumu değiştirmez . ilk 12 aydaki büyüme hızı bebeklerde çok yüksektir. Doğduğu ağırlık genellikle iki buçuk le 5 kilo arasında değişiklik göstermektedir. Erkek bebeklerde kilo alımı için ne yapmak lazım diye soran erkek bebek anneleri aşağıdaki yazımızı dikkatlice okusun.

Genellikle kız çocukları erkeklere göre daha düşük kiloludurlar. Kız ve erkek bebekler için üst ve alt limit ağırlıkları vardır. Kız bebekler ilk 1. Ayda alt limit 2450 gram, üst limit ise 5.100 gr dır. Erkek bebekler için is ilk 1. Ayda alt limit 2.500 kg üst limit ise 5,500 civarıdır. Ağırlık artışları ise genel olarak aynıdır. Her iki cins de ufak tefek farklar hariç periyodik olarak artar. Kız bebeklerde kilo artışı azdır. Erkek bebeklerde ise gelişme çok fazla hızlıdır. Peki erkek bebeklerde kilo alımı için ne yapmak lazım?

Erkek bebek sahibi annelerin en çok merak ettiği konudur. Ama annelerin merak ettiği bu konu özellikle erkek bebek sahibi annelerin şanslı olduğunu söylemeden geçmemek gerekir. Çünkü erkek bebeklerde kilo alımı ve büyüme hızı çok fazladır. Erkek bebeklerde de anne sütü kullanımı ilk 6 ay mutlaka gereklidir. Diğer aylarda da kullanımı kilo artışı sağlar. 6 aydan sonra da besin takviyesi ile kilo alabilir. Ama sağlıklı bir kilo alımı her iki cins içinde gereklidir. Umarız erkek bebeklerde kilo alımı için ne yapmak lazım ? sorusuna yeterli cevabı verebilmişizdir. Önce anne sütü, sonra ise dengeli beslenmek çok fazla önem taşır.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun