Sağlıklı Yaşam

Ebru Şallı’dan Selülit Eriten Diyet Listesi

25 Ekim 2015

Selülit diyeti Ebru Şallı tarafından takipçilerine uygulanan diyetlerden biridir. Ebru Şallı’ nın uygulamış olduğu diyet listesinde selülit yapan maddeler öncelikli olarak yasaklanmıştır. Bunların tüketiminin kesinlikle uygulanmaması gerekmektedir. Bunlar arasında bulunan çay, kahve ve kola gibi besin değerleri kafein içeren maddeler listenin dışında tutulmuştur. Diyet yaparken özen gösterilmesi gereken bir diğer etken ise tuz oranlarıdır. Tuzun oldukça fazla azaltılması gerekmektedir. Selülit yağlarının eritilmesinde bir diğer etken ise egzersizlerdir. Bunun için Şallı kendi hocalığını yapmış olduğu plates ile birçok takipçisinin zayıflamasında etkili olmuştur. selülit yağlarında hangi yöntemlerin kesin çözüm bulduğu konusunda ise en etkili çözüm egzersizler olmuştur.

Selülit diyeti Ebru Şallı, geleneksel zayıflama yöntemlerini kullanmak yerine etkili olan masaj ve egzersiz yöntemlerini tercih etmektedir. Bu nedenle çoğu kimsenin diyet ürünlerine dikkat ederken alması gereken bir takım maddeler bulunmaktadır. Bunların isimleri ise genellikle bitkiseldir. Zeytinyağı gibi önemli bir besin kaynağını mutlaka diyetlerde tercih etmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra kurtulmak isteyen kişilerin bölgesel egzersizler yaparken aynı zamanda mutlaka yürüyüşe de önem vermesi gerekmektedir. Bu şekilde daha hızlı bir selülit giderme söz konusu olacaktır. Kurtulmanın yollarından biri ise bol su tüketimidir. Bu şekilde kişilerin suyu tüketmeleri cildin daha fazla nefes almasında etkili olacaktır.

Selülit diyeti Ebru Şallı tarafından hazırlanan diyette meyvenin ve yoğurdun oldukça fazla yer kapladığı görülmektedir. Yoğurt yiyen hemen herkese yüksek bir fayda sağlamaktadır. Bu nedenle çoğu diyet listelerinin baş yiyeceği olarak karşımıza çıkmaktadır. Plates programları sayesinde birçok kişinin bacak bölgesinde ve karın bölgesinde bulunan yağların eritilmesine yardımcı olmuştur. Bu egzersizleri ise kendi uygulamış olduğu bir program sayesinde kişilere aktarmaktadır. Vücut esnekliği getiren bu uygulama sayesinde birçok kişi rahatlıkla forma kavuşmuştur.

diyet-listesi-kilo-verme33

Bir önceki yazımız olan Kolesterol Hastaları İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde kolesterol diyet, kolesterol diyet menüsü ve kolesterol diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun