Sağlıklı Yaşam

Yeşil Detoks Nasıl Yapılır ?

25 Ekim 2014

Yeşil sebzelerin mucizevi özelliğinden sizlere bahsedeceğiz. Diyet yaparken en çok zorlandığımız şey lezzetli olmayan diyet ürünlerini tüketmek. Diyeti hem zevkli  hem de sağlıklı hale getiren bir çorbadan bahsedeceğiz. Bu çorbada mucizevi yeşil bitkilerin güzelliğini, lezzetini ve sağlığını bulabileceksiniz. Bu çorba içindeki yeşil sebzelerden dilediğinizi katabilir, lezzet katması için limon da ekleyebilirsiniz. Yarım yağlı süt de karıştırıp daha da doyurucu hale getirmeniz de mümkün olur. Gün içerisinde 2 kez tüketebilirsiniz. Peki Yeşil detoks nasıl yapılır ?

Sabah kalktığınızda limonlu ılık sudan 1 saat sonra bu çorbayı için 15 günde değişime inanamayacaksınız. Vitaminli ve mineralli yeşil sebzelerin doğallığı vücudunuzdaki hücrelerin tamamını yenileyecek. Yeşil detoks içeceğinde ise kereviz sapları maydanozlar,   ekleyebilir, pazı ve lahana yapraklarını da kaynatıp suyunu içmek bir nevi yeşil detokstur. Yeşil detoks nasıl yapılır  ?

Yeşil detoksu yaparken özellikle yaz aylarında , yeşil detoks içeceği ile de yapmanız mümkün. Bu içeceğin içinde dereotu ve maydanoz var. Dilerseniz yeşil taze soğanın da suyu ile karıştırıp üzerine limon veya portakal suyu ekleyerek daha da lezzetli hale getirmeniz de mümkün olabilir. Her öğüne başlamadan yeşil detoks içeceğini tüketin. Farkı hissedeceksiniz. Yeşil sebze ağırlıklı bir detoks türü olmasıyla beraber yine de mevsim sebze ve meyvelerini tüketerek yapmanız daha doğru olacaktır. Mevsimi dışında hiçbir meyve tüketmeyin. Genellikle mevsimi dışında tezgahlarda gördüğümüz sebzelerin hepsi yapay ve katkı maddeli sebzeler. Bundan dolayı mevsimi olan yeşil sebze ve meyveler ile yeşil detoks içeceği veya çorbasını yapabilirsiniz. Bu da kesinlikle daha doğru olur.Yeşil detoks nasıl yapılır? sorusuna umarız istenilen cevabı verebilmişizdir. Bundan sonrası da size kalmış. Hemen bir manava gidin ve mevsim sebzelerinden yeşil detoksunuzu hazırlayın.

zayiflama-diyet-kilo-verme-112

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak İçin Namaz Kılınız ! başlıklı makalemizde namaz kılarak zayıflama ve namaz kılarak zayıflamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun