Diyet Listeleri

Doğumdan Sonra Kilolardan Kurtulmak İçin Diyet Listesi

16 Kasım 2013

Hamilelik sürecinde önerilenin üstünde kilo alan kadınlar doğumdan sonra bu kilolarını veremeyecekleri konusunda paniğe kapılırlar. Çünkü doğum sonrası süreçte bebek ve anne arasında iletişim hala devam etmekte ve bu emzirme döneminde sıkı diyetler de önerilmemektedir. Ancak anne adaylarının bilmesi gereken en önemli detayın emzirme döneminin de forma girme konusunda büyük yardımları olacağıdır. Doğru bir beslenme programı uyguladıkları takdirde her kadın doğumdan sonra kısa sürede eski formuna rahatça kavuşabilir. Doğumdan sonrası diyet listesiise takviye niyetine kullanılarak süreci çok daha kısa tutabilir. Bu dönemde şok diyetlerin kas kaybına neden olacağını, süt kesintisine yol açacağını bilerek bu tür acımasız diyet programlarından uzak durmakta fayda var. Uzmanlara göre yeni doğum yapmış annenin diyet yapmak için dört ay gibi bir süre beklemesi doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca bu süreçte bol sıvı tüketmek, kansızlık riskine karşı önlem almak da yapılacaklar arasındadır.

Doğum sonrası örnek günlük diyet programı

Kahvaltı: Günün bu en önemli öğününde 2 dilim yağsız peynir, 1 su bardağı süt, 1 yumurta, domates, salatalık, bir kaşık pekmez

Ara: 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt

Öğlen: 1 porsiyon sebzeli et yemeği, 1 kap yoğurt ya da komposto, 1 dilim ekmek, az zeytinyağı ve limonla tatlandırılmış salata

Ara:  1 bardak meyve suyu, yarım paket kepekli bisküvi

Akşam: 1 kap çorba, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği, birkaç parça ızgara tavuk, balık ya da köfte, salata

Ara: 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt

Gün aşırı aynı programı devam ettirirken yoğurt ya da meyve yerine tercihinizi bir kase sütlü tatlıdan yana kullanabilirsiniz.

Folik Asit Hamile Kalma Şansını Arttırıyor!

Bir önceki yazımız olan Selülit Eritmek İçin Diyet Listesi – Zayıflama Formülü başlıklı makalemizde selülit eritme, selülit eritme diyeti ve selülit eritme hareketler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun