Sağlıklı Yaşam

Diyet Yapmadan Zayıflamak Nasıl Mümkün Oluyor ?

25 Ekim 2014

İnsan oğlu kolay kilo alır ama sıra bu kiloları vermeye gelince aynı performansı gösteremez ve alınan kilolardan kurtulmak hiç de o kadar kolay olmaz. Diyet yapmak pek çoğumuza zor geldiği için de diyet yapmadan zayıflamanın peşine düşeriz. Aslında bu tarz bir formül yok, genellikle alınan kilolar uzman diyetisyenlerin önerileri ile hazırlanan diyet programları ile verilir ve spor ile de desteklenir. Peki diyet yapmadan zayıflama nasıl mümkün olur? Bu çok zordur, çok sıkı egzersiz programları eşliğinde çok çalışarak bunun üstesinden gelebilirsiniz ama çok sıkı çalışmak şarttır.

Haftanın en az 5 günü bir spor kulübünde antrenörlerin yardımları ile egzersiz yapanlar kısa sürede kilo verip sıkılaşabiliyorlar, sağlıklı ve zinde görünmek için bu şart. Diyet yapmadan zayıflama nasıl mümkün olur elbette ki çok sıkı spor yaparak, en azından tempolu yürüyüşleri denemekte yarar var. Yoksa diyetsiz zayıflamak hayal olur. Bir gün yapıp diğer günler sporu es geçerseniz hiçbir şey elde edememiş olursunuz. Kilo vermek için kullanılan ve kolaylıkla bulup satın alabileceğiniz ilaçlardan uzak durmanızı öneriyoruz, diyet ve spor yapmadan sadece bu ilaçlara güvenerek kilo vermeyi beklemek hiç de akıllı işi değildir, sağlığınızdan olursunuz.

Yağı, tuzu, şekeri ve unu hayatınızdan uzaklaştırın, sebzeleri kızartmadan haşlayarak veya fırında pişirerek tüketmeye başlayın, tatlılar ve asitli içecekler, hazır besin maddelerinizi yanınıza bile sokmayın. Bunların da kilo vermedeki etkisi hissedilir ölçülerdedir. Diyet yapmadan zayıflama nasıl mümkün olur konusu uzmanların da çok kafa yorduğu bir konudur, yukarıda bahsetmeye çalıştığımız konuları göz önünde bulundurun ve uygulamaya çalışın. Göreceksiniz ki diyet yapmadan da bu sayede kilo vermeye başlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç 1 Haftada 5 Kilo Alma Yöntemi başlıklı makalemizde 5 kilo alma, 5 kilo alma diyeti ve 5 kilo almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun