Diyet Listeleri

Diyet Yapmadan Kilo Verin ! Mutlaka Okuyun

18 Kasım 2013

Hepimizin merak ettiği sorulardan biri acaba diyet yapmadan kilo verilebilir mi ? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Elbette diyet yapmadan belli bir programa mahkum olmadan kilo verebilirsiniz. Böylece hem diyetin vermiş olduğu stresi yaşamazsınız hem de sağlıklı bir şekilde hiç anlamadan kilo verebilirsiniz. Gelelim yapmanız gerekenlerin listesi;

Yemeklerden Önce Mutlaka Su İçin

İnsan midesi tok olduğunu ancak şiştiğinde anlıyor ve beyine bu konuda bilgi gönderiyor. Yemeklerden önce su içerseniz mideniz doyduğunu sanır ve erkenden bu sinyali beyninize yollar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta suyun ılık olmasıdır. Böylece ılık suyu aynı bir yemek gibi algılayacaktır.

Yağ Kullanımını Azaltın

Yine bizi kilo aldıran ürünlerin başında yağ gelir.Sıvı ya da katı olması çok ta önemli değildir. Örneğin salatanıza yağ koymak zorunda değilsiniz. Kullandığınız nar ekşisi ya da limon oranını artırırsanız emin olun tadı daha da güzel olacaktır ve böylece yağ kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Tatlılardan Sütlüleri Seçin

Bazı durumlarda gerçekten şeker ihtiyacımız ortaya çıkar ve şekerli bir tatlı yemek isteriz. İşte bu gibi durumlarda illa tatlı yiyeceksek bu noktada hamur işi tatlılar yerine sütlü tatlılar ya da bitter çikolatalar tercih etmeliyiz.

Küçük Küçük Tüketin

Hangi öğünde olursanız olun tabağınıza normalde tüketeceğiniz besinin yarısı kadar porsiyon koyun.O porsiyon bitince yaklaşık bir 10 dakika bekleyin inanın sonra ki porsiyonu yemek istemeyeceksiniz. Zira midemiz doyduğunu beynimize yaklaşık 15 dakika geçikmeli iletiyor. Bundan dolayı azar azar yemekte çok fayda var.

Durma Yürü

Günümüz yaşamında ve iş hayatında insanlar masalara mahkum durumdadırlar. Hareket etmek için fırsat bile bulamamaktadırlar. Bu gibi bir hayatta kendinize hareket fırsatları yaratmanız gerekmektedir. Örneğin merdivenleri yürüyerek çıkın, işe giderken yürümeyi deneyin, Market yerine bakkala yürüyüp ürünlerinizi alınız.

İçeçeklere Dikkat !

 

Özellikle yemek yerken pratik olması açısından hemen kola isteriz. Ancak kola gerçekten oldukça şekerli bir içecektir. Örneğin bir kutu kolanın içinde 28 adet kesme şeker kadar şeker bulunmaktadır. Ayran ve benzeri ürünleri tercih etmek oldukça faydalıdır.

Sık Ye Az Ye

Yeme alışkanlıklarında yapılan yanlışlardan biride az yemek yiyip çok yemek tüketmek. Oysa ki az yemek yiyip çok sık yerseniz hem daha az kalori alırsınız hem de vücudunuzu fazla yormamış olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Ücretli – Kişiye Özel 30 Günlük Çok Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde kişiye özel diyet, kişiye özel diyet hesaplama ve kişiye özel diyet listeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Çayları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun