Sağlıklı Yaşam

Diyet Ürünler Hakkında Bilgiler, Diyet Ürünler Zayıflatır Mı ?

25 Ekim 2015

diyet-urunleri

Diyet ürünleri özellikle diye yapanlar için vazgeçilmez. Yağlı olmayan, şekersiz, çikolatasız, çok az yağ içeren hem sevdiklerinizden vaz geçmiyor onları yiyiyor olmak hemde katkısız bir şekilde diyetinizi koruyan bu ürünler acaba ne kadar sağlıklılar..

Diyet ürünlerin faydaları

Bu ürünleri olumlu hale getiren bir çok yanları vardır. Şekersiz oluşları, katkısız oluşları, lif içerikleri ve yağdan yoksun oluşları bunları olumlu kılan etkenlerdir. Diyetisyen uzmanınızın önermiş olduğu diyet ürünleri diğer ürünlere nazaran oldukça masum bir görüntü içerisinde.. Bisküvilerin sağlığımız açısından değerlerine değinecek olursa ise içerisinde şekerden uzak ve yüksek lif içermeleri aynı sebzeler gibi diğer posa kaynaklı ürünlerde oldukları gibi bağırsakların çalışmasında etkin rol almaktadırlar.

Diyet ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ?

Diyet ürünler ne kadar tüketilirse tüketilsin kilo alınmaz gerçeği doğru değildir. Diyet oldukları düşünülerek bu ürünlerin aşırı derecede tüketilmeleri diğer besin kaynakları gibi size kilo olarak geri dönecektir. Yarım paket diyet bisküvi tükettiğinizde bir dilim ekmek yemiş kadar kalori alırsınız. Diyet olması mucizevi besin kaynakları olacak anlamına gelmemektedir. Diyet ürünlerde miktarı kadar bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekir.

Diyet ürünlerinin içeriği aynımıdır ?

Diyet ürünleri yağsız ve şeker hastaları için üretilmiş olan şekersiz yiyeceklerdir. Yağı azaltılmış diyet ürünler içerisinde herhangi bir ek madde içermeden yağı santrfuj yöntemi ile ayrıştırılmış olan yağsız ürünlerdir. Şekersiz diyet ürünleri ise içerisinde şeker yerine tatlandırı kullanılan ürünlerdir. Enerji verimleri diğer ürünlere göre daha azdır ve zayıflamada kullanılan miktarlarda fazlasından kaçınılması gerekir.

Yukarıdan çıkarılan sonuç

Sonuç olarak diyet ürünler kilo yapmıyor diye fazla miktarda tüketilmeleri hem size kilo olarak hemde sağlık açısından kötü anlamda geri dönüyor. Bizlerin birer tüketici olarak diyet ürünleri seçerken kalorilerini okumak, içeriklerini okumak, diğer ürünlerle kıyaslamasını yapmak ve diyetimiz için uygun olan ürünü almak görevimizdir. Diyetisyen uzman önerisi dışında bu tür ürünlerin tercih edilmesi sağlık açısından da risk teşkil edebilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun