Diyet Listeleri

“Bursit” Diyeti İle Hızlıca Kilo Verin – Yepyeni Diyet Listesi

10 Kasım 2013

Bursit diyeti birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bu diyetin en önemli yanı ise eklemlerin içinde bulunan küçük su dolu torbaların iltihap tutması ve buralara uygulanacak olan diyetler ile buraların dağıtılması amaçlanmaktadır. Özellikle birçok fast food gıdalarına dikkat etmeniz gerekir. bu diyette bunlardan mutlaka uzak durmanız gerekecektir. Bursit acısını dindirebilmek için uygulanan diyetlerde kesinlikle fast food uygulaması bulunmamaktadır. Aynı zamanda şeker, sodyum ve yağlardan da uzak durmak gerekir. yoğun aktiviteler sayesinde bu acıdan kurtulmanız mümkün olduğu gibi diyet yaparak da bu acıdan uzak durabilirsiniz.

İlk gün

Sabah- mutlaka yulaf ezmesi kullanmanızı tavsiye ediyoruz, bu ürün Bursit ağrılarını önleyici bir etki yapmaktadır. Bunun yanında yeşil yapraklı sebzeler kahvaltıda tüketilmelidir.

Öğle- kereviz yemeği pişirilerek tüketilmelidir. Bu da yine bu ağrıyı azaltan bir etkidir.

Akşam yemeğinde, havuç salatası ile birlikte birkaç tane avokado tüketilebilir.

İkinci gün

Sabah- havuç ve yeşillikten oluşan bir karma salata, yanına bir iki dilim ekmek ve yeşil zeytin, çay

Öğle- nişastalı olan ürünlerden uzak durularak, magnezyum zengini olan besinler tüketilmelidir. Bunlara örnek olarak kereviz tüketilmelidir.

Akşam- haşlama sebzelerden oluşan karma bir salata

Üçüncü gün

Sabah kahvaltısında iki bardak havuç suyu tüketilmelidir. Dulavrat otunu aktarlardan satın alarak bunları demleyerek içebilirsiniz. Zeytin, peynir ve yumurtayı da kahvaltınızda kullanabilirsiniz.

Öğle- havuç salatası ile kerevizi aynı sofrada tüketmelisiniz, bir kase yoğurt

Akşam- haşlanmış tavuk ile yanına kereviz salatası bursit diyetinin önemli kalemlerinden biridir.

 

Bursit diyetinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gün içinde mutlaka havuç tüketimi yapılmalıdır. Bunun gibi magnezyum açısından zengin olan tüm ürünler bursit acısın azaltıcı etki yaratmaktadır. Listenin devamında da yine aynı şekilde hafta boyunca periyodik olarak tekrar edilmelidir.

diyet-zayiflama-15

Bir önceki yazımız olan Hızlı Yağ Yaktıran Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde hizli yağ yakan besinler, hızlı yağ yakan bitkiler ve hızlı yağ yakan çaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun