Ev Yapımı Tedaviler

Belinizi Bel Bölgenizi Çay İçerek İnceltebilirsiniz

8 Kasım 2014

Tüm kadınların başlıca sorunudur bölgesel fazlalıklar… Kiminin vücuduna göre bel bölgesi, kiminin ise basen bölgesi problemlidir.  Ne yaparsak yapalım istediğimiz gibi incelmez o bölgeler ve vücutta rahatsız edici bir şekilde orantısızlık yaratır. Eğer sizin sorununuz bel bölgenizde ise veya özellikle bel bölgenizin incelmesini istiyorsanız sizlerle paylaşacağımız bel inceltici özel çay tarifini mutlaka uygulamalısınız. Diyetiniz ile eş zamanlı olarak ara vermeden günde 2 ya da 3 defa bu çaydan içmelisiniz. Bel incelten çayın 2 ila 4 hafta arasında gözle görülen bir şekilde bel bölgenizde incelmeye yardımcı olduğunun farkına varacaksınız. Haydi, şimdi bu özel çayımız için gerekli olan malzemelere ve hazırlanışına göz atalım.

Bel inceltici çay için gerekli olan malzemeler (1 bardak için);

  • Bir yemek kaşığı yeşil çay
  • Bir bardak kaynar su
  • 3 çay kaşığı kakule (Batı ve Güney Hindistan, Güneydoğu Asya’nın sıcak bölgelerinde yetişen, 4-5 m boyunda, büyük yapraklı çok yıllık bir bitki cinsidir.)
  • Bir adet taze limon

Bel inceltici çayın hazırlanışı (1 bardak için);

Öncelikle bir adet limonu küçük küçük parçalara ayırıyoruz. Bir bardak sıcak suyun içerisine dilimlediğimiz parça limonlarımızı, bir yemek kaşığı yeşil çayımızı ve üç çay kaşığı kakulemizi koyuyoruz. 5-6 dakika demlenmesini bekledikten sonra ılık bir şekilde çayınızı içebilirsiniz. Eğer bel incelten çayı gün boyu tüketebileceğiniz ölçüde demlemek istiyorsanız,  bir bardak için uyguladığınız işlemi 2-3 bardak ölçüsüyle demlikte uygulayabilirsiniz. Bel incelten çayın görülen bir yan etkisi yoktur. Ancak vücudunuzda beklenmedik bir etki hissettiğinizde çayı içmeyi mutlaka bırakmalısınız. Unutmadan küçük bir not; özellikle bölgesel zayıflamalarda fazla şeker ve yağ tüketimi en asgari seviyeye indirilmelidir.

??????????????????????????????????????????????????????????????

 

Bir önceki yazımız olan Yağ Eriten Özel Formüllü Çay Tarifi Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun