Sağlıklı Yaşam

Ayça Kaya Tok Tutan Yiyecekler Listesi

25 Ekim 2015

Ayça Kaya diyetlerde çok açlık çekenler ve halsiz hissedenler için kalorisi az olan atıştırmalıklar önermektedir. Bu gıdalar ara öğünlerde tüketilerek, tokluk hissi oluşturulabilmekte ve diyete daha rahat bir şekilde devam edilebilmektedir. Bu gıdalar pek çok kadının tatlı krizine de çare olmaktadır. Ve böylelikle de diyetin yarıda kesilmesine engel olmakta ve iyi bir şekilde sonuçlanmasına katkı sağlamaktadır. Ayça Kaya tok tutan yiyecekler listesi oldukça geniş bir içeriğe sahiptir. Bunlar;

Kuru erik ve kuru kayısı: Bunlar bağırsaklar için çok yararlıdır. Yiyenleri tok tutmakta ve tatlı krizlerini bastırmaktadır.

Yağsız yoğurt ile yulaf kepeği: bunlar da ara öğünler için iyi bir ikili oluşturmaktadırlar. Ve bağırsaklar için yararlıdırlar. Tokluk hissi verirler. Bu besinler, içerisine meyve ya da haşlanmış nohut eklenerek de tüketilebilmektedir.

Maydanoz, roka ve nane: bunları sürekli olarak bulundurmak gerekmektedir. Tüm öğünlerde de mutlaka yenmelidirler. Çünkü bunlar uzun süre tok tutabilmektedir.

Ayva, armut, elma: Açlık krizleri için çok etkili bir çözümdür.

Kabuk ile toz tarçın: mutlaka her zaman bulundurulmalıdır. Pişmiş meyvelerin üzerine serpilmeli ve çayı yapılarak da kullanabilmektedir. Tüketenleri tok tutmakta etkili olacaktır. Ayrıca yemeklerden önce tarçın çayı içilirse daha az yemek yenmesini sağlayacaktır.

Salatalık: Kalorisi oldukça düşüktür. Bunun dışında su yönünden de çok zengin olduğu için her zaman istenilen miktarda tüketilebilmektedir.

Ananas: bu ürün de çok iyi bir ödem söktürme etkisine sahiptir. Ayrıca lif açısından da oldukça zengin bir gıdadır. Diyet yapanların en iyi yardımcılarından bir tanesidir.

Beyaz leblebi: Açlık krizleri sırasında 1 avuç beyaz leblebi yenildiğinde açlığı kesmekte ve tokluk hissi vermektedir.

Ayça Kaya tok tutan yiyecekler listesi, ister dönüşümlü istenirse de sevilen gıdalar kullanılarak tercih edilebilmekte ve diyette tüketilebilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun