Sağlıklı Yaşam

2 Yaşındaki Çocukların Kilosu Ne Olmalıdır ?

25 Ekim 2014

İlk 12 aydaki büyüme hızı bebeklerde çok yüksektir. Doğduğu ağırlık genellikle iki buçuk le 5 kilo arasında değişiklik göstermektedir. Erkek bebeklerde ise kız bebeklere göre büyümüze hızı arttığından da ciddi bir kilo artışı görülür. İlk 3 yaş çok önemlidir. İlk 3 yaş da ise deneli beslenmek anne sütü alımı, besin takviyeli bu gibi konularda büyük rol oynar. İlk On iki ayda minimum ve maksimum kilolar aşağıda verilmiştir. Peki 2 Yaşındaki çocukların kilosu ne olmalıdır ?

Genellikle kız çocukları erkeklere göre daha düşük kiloludurlar. Kız ve erkek bebekler için üst ve alt limit ağırlıkları vardır. Kız bebekler ilk 1. Ayda alt limit 2450 gram, üst limit ise 5.100 gr dır. Erkek bebekler için is ilk 1. Ayda alt limit 2.500 kg üst limit ise 5,500 civarıdır. Ağırlık artışları ise genel olarak aynıdır. Her iki cins de ufak tefek farklar hariç periyodik olarak artar. Kız bebeklerde kilo artışı azdır. Erkek bebeklerde ise gelişme çok fazla hızlıdır. Bebeklerde yaş alınca belli limitler vardır. Bu limitlerin altında ve üstünde olduğu anda müdahale edilmesi gerekir.2 yaşındaki çocukların kilosu ne olmalıdır sorusunu soran anneler özetle bilgi vereceğiz.

2 Yaşındaki çocukların boyları genellik 75-80 cm olmalıdır. 2yaş çocukları da 9 Kilo ile 15 Kilo arası olmalıdır. Erkek bebeklerde de anne sütü kullanımı ilk 6 ay mutlaka gereklidir. Diğer aylarda da kullanımı kilo artışı sağlar. 6 aydan sonra da besin takviyesi ile kilo alabilir. Ama sağlıklı bir kilo alımı her iki cins içinde gereklidir. 2 Yaşındaki çocukların kilosu ne olmalıdır ? sorusuna yeterli cevabı verebilmişizdir. Önce anne sütü, sonra ise vitamin ve minerali ile dengeli beslenmek çok fazla önem taşır.

2 Yaş Çocuklar | 2 Yaş Çocuklar | Leylekler Getirdi

Bir önceki yazımız olan Ebru Şallı’dan Selülit Eriten Diyet Listesi başlıklı makalemizde ebru şallı selülit çayı, ebru şallı selülit egzersizleri ve ebru şallı selülit kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun