Diyet Listeleri

Aşırı Kilolular İçin 2 Haftalık Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Günlük aldığımız kalorileri kullanıp yakamayınca maalesef kilo olarak üzerimizde kalıyor. Hareketlerimizi rahat yapabilmek için olmamız gereken kilomuzda kalmamız lazım. Aşırı kilo alımı gün içinde yaptığımız hareketleri de kısıtlıyor. Boyumuzun kilomuza oranı önemli. Hiç olmazsa boyumuzla kilomuz arasında on fark olmalı. Gelecekte de sağlıklı hayat sürebilmek için de dikkat etmeliyiz. Zorlayıcı hastalıklarla karşılaşabiliriz.

Şeker gibi kalp gibi yaşam şartlarımızın kalitesini düşürebilir. Zaten kiloluyum diyerek her şeyden vazgeçmemelidir. Kendimize dikkat etmeliyiz. Biraz yediğimize içtiğimize dikkat edersek istediğimiz kiloya gelmemiz mümkün olabilir. Birazda spor yapabilirsek olayı daha da kalıcı hale getirebiliriz. Yediğimiz bir şeyi üç porsiyon da yesek bir porsiyon da yesek sonuç olarak ağzımızda kalan son lokmanın tadıdır. Yani çok yemektense tadına vararak ve ölçülü yemek daha iyidir. Aşırı kilolular için iki haftalık diyet önerebiliriz. Sabah öğle akşam yediklerimize dikkat etmeliyiz.

Sabahları peynir zeytin biraz bal biraz tereyağı domates biber ve biraz da şekersiz bir içecek neden olmasın Tabi bunlar tabaklar dolusu olmaz. Öğle yemeklerinde çorba sebzeli etli yemekler yoğurt salata yemeliyiz. Yine dikkat etmeliyiz. Akşam yemeklerinde yağlı ve ağır yemeklerden kaçınmalıyız. Çorbalar ızgaralar salatalar olabilir. Hepsinden birer tabak demiyoruz. Porsiyonlarımızı kilomuza ve varsa kalıcı hastalıklarımıza göre düzenlemeliyiz. Tatlılar insanın en dayanamadığı bölüm. İnsanın canı tatlı isteyince olay orada bitiyor. Ne yapabiliriz. Bol şerbetli tatlılar yemektense sütlü tatlıları tercih edebiliriz. Nefis pudingler olabilir. Her gün aynı rutin gıdalar olmaz tabi. Her gün gıdalarımızı değiştirerek yemeliyiz. Protein karbonhidrat yağ mineral ve vitaminlerimize dikkat etmeliyiz. Aşırı kilolular için 2 haftalık diyet ile iki haftada aşırı kilolarımızdan kurtulabiliriz. Balıkta diyet yaparken önemli bir gıdadır.

Vücutça veya beyinen çalışan kişiler arasında da beslenme farkları olur. Bedenen çalışanların harcadıkları kalori daha fazla olacağından sabah öğle yemekleri daha kuvvetli olabilir. Kışın yediğimiz gıdalar kısıtlı hareket alanlarından dolayı daha çabuk birikiyor. Kışın öğünleri daha dikkatli hazırlamalıyız. Kalori hesaplarımızı yapmalıyız. Standart diyet listelerindense herkes kendi sevdiği gıdaların kalorilerini hesaplayım kendi listelerini hazırlayabilir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun