Sağlıklı Yaşam

Zayıflamak İçin Namaz Kılınız !

25 Ekim 2014

Bizim inandığımız dinin asıl temelinin sağlıklı olmak olduğu ve yapılan birçok şeyin aslında ibadet olmasının yanında beden sağlığı içinde birçok artısı olduğunu biliyoruz. Yaradan sadece yaratmakla kalmaz yarattığının her hali için sağlıklı bir hayat yaşamalarına dair birçok incelikler göstermektedir.

   Zayıflamak için namaz kılın ilk duyulduğunda bizlere garip gelir hatta ne hallere kaldık diye düşündürüp tövbe çektirse de aslında derinine indiğimiz zaman olayın böyle olmadığını fark ederiz. Verilen namaz vakitleri ve namaz kılma şekilleri aslında doğal egzersiz zamanları ile aynı doğrultudadır. Mesela namaz vakitlerine bakacak olursak sabah namazı vakti çok erkendir ve diyet programlarında yapılan egzersizlerin çoğu sabah erken saatlerde yapılır sabah namazı kılarak sabah egzersizlerimizi yapmış oluruz. Geri kalan vakit namazlarını da bununla bağlantılı yönleri vardır. Ramazan aylarına kıldığımız teravi namazı ise ramazan aylarında iftar vakti ağırlığının ve bütün günün açlığından sonra yemek yemenin vermiş olduğu ağır halsizlik durumunda kimse egzersiz yapmaz iken namaz sayesinde duruma ve namaz kıldıran hocaya göre değişmek üzere yarım saat ile bir saat arası egzersiz yapmış oluruz. Namaz sırasında rükû hareketini yaptığımızda belimizi secdeye gittiğimizde bütün vücudumuzu mekik hareketine benzer hareketlerle çalıştırmış oluruz. Egzersiz için belirli bir zaman ayıramayan bireylerin namaz kılarak bu egzersizleri yapmış olursunuz.

Zayıflamak için namaz kılın demek aslında kısa bir andan sonra bu kadar düşünmeyle bile vücut ve sağlık için ne kadar faydalı olduğunu anlıyoruz. Zaten öyle bir inanışa ve din bütünlüğüne sahibiz ki bizim için gereksiz gelen ve faydası var mıdır diye düşündüğümüz bir çok ibadet aslında bizim için sandığımızdan önemli ve hem psikolojik hem de fiziksel olarak birçok artısı olan hareketler ve düşünceler bütünüdür.

Shia Namaz - Learn to do Shia Salat - Namaz - Shia Online Community

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Damlası Nedir ? Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde ahmet maranki zayıflama damlası, hcg zayıflama damlası kullananlar ve hcg zayıflama damlası yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun