Güzellik

Yuvarlak Yüzlüler İçin 2014 Model Saç Modelleri

22 Kasım 2013

Yuvarlak yüzler, uzun yüzlerin tam tersidir. Yüzün eni, boyundan daha geniştir. Çene kemiği yuvarlaktır. Saç çizgisi dar ya da geniş olabilir.

İşte yuvarlak yüzlerin kullanması gereken saç modelleri…

Uzun Katlar

Çene hizasından başlayan ve giderek uzayan katlar, yuvarlak yüzler için çok elverişlidir. Uzun katlar, yanakları hafif örterek, yüzün eninin genişliğini saklar

Kaş Hizasında Kahküller

Kıvrımlı, uzun kahküller saçın başlama çizgisini gizler. Saç çizgisinin daha tepeden başladığı ilüzyonunu yaratarak yüzün boyunu uzatır. Ayrıca kaş hizasına kadar uzanan kahküller, gözleri ortaya çıkararak, onları, yüzün odak noktası yapar.

Yandan Ayrılmış Modeller

Yandan ayrılmış saçlarda yüzün simetrisi bozulur. Böylece, bir tarafı daha dar, bir tarafı daha geniş gözüken yüzün; yuvalak görüntüsü yok olur. Toplu ya da açık yaptığın her saç modelinde, saçını yandan ayırmayı tercih etmelisin.

Dağınık Kısa Saçlar

Yuvarlak yüzler enine geniş olduğu için, tepesi kabarık saç modelleriyle dengelenebilirler. Bu yüzden kısa, erkek saçı boyundaki saçlar, yuvarlak yüzlere çok uygundur. Eğer yuvarlak bir yüze ve kısa saçlara sahipsen, saçlarını fazla yatırmamaya, hafif dağınık kullanmaya dikkat etmelisin. Uzun saçlı, yuvarlak yüzler ise, tepeden kabartılmış saç modellerini tercih edebilirler.

Uzun Düz Saçlar

Genel düşüncenin aksine uzun, dümdüz saçlar, yanakların genişliğini örterek yuvarlak yüzleri dengeler.

Yana Yatan Kahküller

Yana yatan kahküller bir yandan yüzün simetrisini bozarken, bir yandan elmacık kemiklerini ortaya çıkarır. Böylece yüzün yuvarlaklığını, iki yolla gizler.

 

Bir önceki yazımız olan Göz Çevresi Kırışıklıklarını Engelleme Yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun